Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle
Reklama

Blisko 90 gramów amfetaminy oraz kilka gramów marihuany zabezpieczyli policjanci z Jasła, którzy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Grozi im do 3 lat więzienia.

W piątek po godz. 2:00 w nocy jasielscy policjanci zauważyli w Kołaczycach osobowego opla, którym poruszało się trzech młodych mężczyzn. U 34-letniego kierowcy znaleźli woreczek z białym proszkiem, którym okazała się amfetamina. Kierowca przyznał się, że ją zażył kilka godzin wcześniej.

Policjanci przeszukali również dwóch pasażerów opla – 25-latków z Jasła. Jeden z nich miał przy sobie pięć woreczków z białym proszkiem. Wszyscy trzej mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Do całej sprawy zaangażowano policyjnych kryminalnych, którzy zwalczają przestępczość narkotykową. Dokładnie przeszukali opla, którym jechali zatrzymani mężczyźni. Przeszukane zostały także ich mieszkania.  

Funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną, 15 woreczków z białym proszkiem i dwa woreczki z suszem roślinnym. Badania potwierdziły, że to marihuana i amfetamina. Łącznie zabezpieczono 87,1 g amfetaminy oraz 4,83 g marihuany. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do posiadania narkotyków, za co im grozi do 3 lat więzienia.

– Kierującemu pojazdem zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań za zawartość narkotyków – dodaje Piotr Wojtunik, rzecznik jasielskiej policji.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle
Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: