Reklama

Nie zdałeś matury z matematyki? Jeszcze tylko 4 dni trwają zapisy na kurs przygotowujący do poprawkowego egzaminu. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zapewnia 30-godzinne zajęcia za symboliczną kwotę 2 zł za godzinę.

Kurs obejmuje także bezpłatny wykład omawiający zadania z tegorocznej matury, bezpłatną maturę próbną i indywidualne konsultacje z uczniami oraz bezpłatne materiały. Zajęcia warsztatowe poprowadzi bardzo dobra kadra. Partnerem inicjatywy jest Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli. Patronat honorowy objął marszałek województwa podkarpackiego.

Do 20 lipca można zgłosić udział w bezpłatnym wykładzie omawiającym zadania maturalne oraz w płatnym (2zł za godzinę) warsztacie przygotowującym do matury. Zapisać się na wykład i/lub kurs można klikając TUTAJ.

Kurs ma 30 godzin. Pierwszy bezpłatny wykład „Co poszło nie tak na maturze z matematyki?” odbędzie się 21 lipca o godz. 9.00 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, w sali RA3.

– Podczas wykładu omówione zostaną wszystkie zadania z tegorocznego egzaminu dojrzałości. Każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić, w których zadaniach popełnił błędy. Aby skorzystać z wykładu, należy się zarejestrować i przynieść ze sobą wyniki matur – przypomina Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Po wykładzie, uczestnicy wezmą udział w warsztatach „Jak zdać maturę z matematyki?”. Zajęcia będą odbywać się w małych grupach ćwiczeniowych. Poprowadzą je nauczyciele matematyki z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz innych szkół ponadgimnazjalnych osiągający bardzo dobre wyniki w przygotowaniu do matury.

W skompletowaniu wykwalifikowanej kadry pomogło Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli, które kilka lat temu organizował podobny kurs zakończony sukcesem na poprawkowej maturze.

– Wielu młodych ludzi, szczególnie z mniejszych miejscowości nie stać na korepetycje. Te warsztaty to strzał w dziesiątkę. Dla uczniów korzystne będzie kształcenie się pod okiem innego nauczyciela niż w szkole – wyjaśnia Krystyna Wróblewska, dyrektor PCEN.

Warunkiem udziału w zajęciach jest matura z matematyki zdana na poziomie minimum 20 procent. Cały kurs (30 h) będzie trwał 2 tygodnie, od 22 lipca do 4 sierpnia. Każdego dnia uczestnicy będą mieć trzygodzinne zajęcia. Warsztaty odbywać się będą od godziny 10:30, dogodnie również dla osób dojeżdżających.

– 90 procent kosztów kursu pokryje WSIiZ, a 10 procent, czyli 2 zł za godzinę (60 zł za cały kurs) zapłaci uczeń – dodaje Pasieczna.

Jeśli kandydat po ukończeniu kursu zda maturę i wybierze studia w WSIiZ, koszt kursu zostanie zwrócony w pierwszej racie czesnego. Po 30 godzinach kursu odbędzie się bezpłatna matura próbna, która sprawdzi umiejętności matematyczne kursantów. W tym miejscu będzie można zakończyć kurs.

Jeśli jednak kandydat dalej będzie chciał uczestniczyć w zajęciach, będzie miał taką możliwość. Uczelnia przygotuje również dodatkowe możliwości nauki dla uczniów, którzy nie zdadzą matury próbnej. Warunki merytoryczne i finansowe będą ustalane indywidualnie z każdym uczniem.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama