Zdjęcie: KWP Rzeszów
Reklama

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo. W ciągu zaledwie kilku minut oszukał dwie kasjerki w Rzeszowie, prosząc o wymianę pieniędzy.

O przestępstwie policjanci zostali zawiadomieni przez oszukane kasjerki. Okazało się, że mężczyzna w wieku około 50 lat, w ciągu zaledwie kilku minut w podobny sposób oszukał kasjerki w dwóch sklepach w Rzeszowie.

Przy kasie prosił o zamianę dwóch banknotów 50-złotowych na jeden o nominale 100 zł. Oszukane kobiety otrzymane banknoty wkładały do kasy wydając w zamian 100 zł.

Nie odchodząc od kasy, gdy kasjerki obsługiwały już kolejnego klienta, mężczyzna zgłaszał pomyłkę pokazując 10 zł, które miała pomyłkowo wydać mu kasjerka. Zaskoczone kobiety ponownie wymieniały pieniądze, tym razem 10 zł na 100 zł.

Dopiero po podliczeniu kasy okazywało się, że padły ofiarą oszusta i zawiadomiły policjantów. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Mężczyzna został rozpoznany przez pracownika jednego ze sklepów.

Podejrzanym okazał się 50-letni mieszkaniec Rzeszowa, który już wcześniej notowany był za oszustwa. W środę funkcjonariusze zatrzymali go w mieszkaniu. Mężczyznę rozpoznały obie kasjerki.

Policjanci sprawdzają teraz, czy rzeszowianin nie dopuścił się innych podobnych przestępstw. Za oszustwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: