Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Na trzy miesiące została aresztowana 24-letnia Angelika K., która jest podejrzana o oszustwa. Podstępnie zdobywała kody BLIK, by wyłudzać pieniądze. 

Rzeszowscy policjanci o oszustwie zostali powiadomieni w piątek (22 kwietnia), ok. 18:00. To wtedy 24-latka miała wypłacać pieniądze z jednego z bankomatów przy alei Piłsudskiego w Rzeszowie. Pochodząca z Sosnowca kobieta w tym czasie wymieniała facebookowe wiadomości z pokrzywdzoną, która była przekonana, że rozmawia ze swoją znajomą.

Policjanci wylegitymowali i zatrzymali oszustkę, którą okazała się Angelika K. – Zabezpieczono przy niej dwa telefony komórkowe oraz perukę i czapkę, którymi kobieta maskowała się podczas wybierania pieniędzy. Policjanci odzyskali również wyłudzone pieniądze – opisuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

24-latka trafiła do policyjnego aresztu, a wyjaśnieniem sprawy zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Z ich ustaleń wynika, że Angelika K. włamała się na facebookowe konto znajomej pokrzywdzonej, poprosiła ją o pożyczkę i przesłanie kodu Blik. Pierwsza próba okazała się skuteczna. 24-latce udało się wyłudzić 500 zł. 

Oszustka na tym nie poprzestała, poprosiła od tej samej osoby kolejną pożyczkę (1000 zł) i ponowne przesłanie kodu Blik. Pokrzywdzona nabrała podejrzeń, że ktoś od niej wyłudza pieniądze. Aby zatrzymać Angelikę K., celowo przeciągała z nią rozmowę, powiadomiła policjantów, by ci na gorącym uczynku zatrzymali oszustkę. 

24-latka wpadła, gdy miała z bankomatu wybrać 1000 zł. Przedstawiono jej dwa zarzuty: oszustwa, usiłowania oszustwa oraz przełamania zabezpieczeń elektronicznych na Facebooku. Angelika K. przyznała się do winy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, miejscowy sąd w poniedziałek aresztował kobietę na trzy miesiące. 

Policjanci sprawdzają, czy Angelika K. ma na sumieniu więcej podobnych oszustw. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do właścicieli kont internetowych, by weryfikowali wiadomości, w których ktoś prosi ich o przesyłanie kodów Blik. Warto często zmieniać hasło do konta i używać haseł kilkunastoznakowych (min. 15 znaków).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama