Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Kolejne oszustwo z wykorzystaniem metody „na policjanta”. Tym razem pieniądze straciła mieszkanka Rzeszowa. 

O oszustwie metodą „na policjanta” rzeszowscy funkcjonariusze zostali powiadomieni w miniony poniedziałek. Do mieszkanki Rzeszowa zadzwonił mężczyzna, który podawał się za policjanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

Rzekomy funkcjonariusz CBŚ wmówił kobiecie, że jej pieniądze na kontach bankowych są zagrożone i oszuści mają do nich dostęp. „Policjant” miał brać udział w akcji ujęcia oszustów podczas próby wybrania pieniędzy z banków.

Dla powodzenia akcji konieczne było przelanie pieniędzy na konto wskazane przez  „policjanta”. Dalsze dyspozycje miały być przekazywane na telefon komórkowy, którego numer podała im pokrzywdzona. Kontaktując się z nią, oszust miał używać hasła „róża”.

Dzień później, przestępcy ponownie skontaktowali się z mieszkanką Rzeszowa. Kobiecie podali numer rachunku, na który miała przelać pieniądze. – Niestety, kobieta uwierzyła w przekazaną „legendę” i przelała pieniądze na konto – informuje rzeszowska policja. 

Oszuści jednak na tym nie poprzestali. Okazali się bardzo perfidni i pod pozorem kontynuowania policyjnych działań, w kolejne dni jeszcze trzykrotnie kontaktowali się z kobietą, wymuszając od niej następne przelewy.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Wyłudzili od pokrzywdzonej znaczną sumę pieniędzy – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, nie zdradzając, ile oszczędności straciła mieszkanka Rzeszowa. 

Dopiero po kilku dniach kobieta zorientowała się, że została oszukana, gdy skontaktowała się z biurem CBŚP w Rzeszowie i pracownikami banku. Wtedy powiadomiła policjantów o przestępstwie. Po oszustach nie było już jednak śladu. 

Policjanci po raz kolejny apelują, by w takich sytuacjach natychmiast przerywać rozmowę telefoniczną, a następnie powiadomić policję. Policjanci, prokuratorzy, funkcjonariusze innych służb nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon.

Funkcjonariusze przypominają, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom, niezależnie od okoliczności, jakie przedstawiają. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama