25 tys. złotych straciło małżeństwo z Sanoka, dając się nabrać się na sprzedaż narzut. Policja poszukuje sprawców oszustwa.

Wczoraj (2 grudnia) około godz. 13:00 policjanci z Sanoka otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy starszemu małżeństwu: 81-letniemu mężczyźnie i jego 80-letniej żonie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nieznani sprawcy ukradli mieszkańcom Sanoka ok. 25 tysięcy złotych.

Złodziejami mogły być dwie kobiety oraz mężczyzna o ciemnej karnacji, którzy byli w domu pokrzywdzonych i usiłowali sprzedać im narzutę. Policjanci ustalili także, że sprawcy odjechali samochodem osobowym koloru jasnego .

Policja zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które mają informacje na temat tego zdarzenia o kontakt telefoniczny pod numer alarmowy 997. Apeluje też do mieszkańców o wzmożoną ostrożność w kontaktach z obcymi ludźmi.

– Nie wpuszczajmy do swoich domów nieznajomych osób. Uważajmy na domokrążców zajmujących się handlem. Może bowiem okazać się, że to zwykli oszuści, którzy wykorzystując chwilową nieuwagę domowników, okradają nas – ostrzega Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

O wszelkich podejrzanych sytuacjach informujmy policję. Jeśli sprawcy poruszają się samochodem, postarajmy się zapamiętać markę pojazdu i jego numery rejestracyjne.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama