Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie
Reklama

Dwaj mieszkańcy powiatu rzeszowskiego sfałszowali potwierdzenie dokonania przelewu, by stać się właścicielami volkswagena o wartości ok. 90 tys. zł. Obaj najbliższe trzy miesiące spędzą za kratkami. 

W czwartek właściciel jednej z prywatnych firm z powiatu brzozowskiego poinformował komendę policji w Brzozowie o oszustwie. Ze zgłoszenia wynikało, że przedsiębiorca planował sprzedać ciężarowego volkswagena. Pojazdem zainteresowało się dwóch mieszkańców powiatu rzeszowskiego w wieku 26 i 30 lat.  

Jeden z nich zadzwonił do właściciela firmy, na spotkanie umówili się na początku listopada. „Kupujący” pokazał potwierdzenie wykonania przelewu. Przedsiębiorca przekazał ciężarówkę wraz z dokumentami. Mimo zapewnień, pieniędzy na konto nie otrzymał, dlatego powiadomił policję o oszustwie. 

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwanie oszusta. Ustalili oni, że z oszustwem mogą mieć związek wspomniani mieszkańcy powiatu rzeszowskiego. Kryminalni ustalili również, gdzie znajduje się volkswagen. Brzozowscy policjanci o pomoc w namierzeniu oszustów poprosili funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyźni dopuścili się również innych oszustw na terenie całego kraju. – Sprawa ma charakter rozwojowy – twierdzi asp. sztab. Monika Dereń z Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie. 

26-latkowi i 30-latkowi przedstawiono zarzuty oszustwa i posłużenia się sfałszowanym potwierdzeniem wykonania przelewu. W czwartek obaj zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: