Reklama

Ponad 800 studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej bawiło się w środę podczas otrzęsin „pierwszaków” w rzeszowskim klubie „Bajka Disco Club”. Gwiazdą imprezy byli finaliści programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” – zespół „Piękni i Młodzi”.

Impreza wystartowała punktualnie o godz. 20:00 i trwała do białego rana.  Otrzęsiny „pierwszaków” w WSPiA rozpoczęła przysięga i pasowanie na studenta.

Przed dziekanem dr Bożeną Sową oraz dyrektorami Kolegiów prof. Czesławem Kłakiem i dr Małgorzata Gajdą-Durlik nowi studenci uczelni ślubowali: „Przed Rektorem i Dziekanem, i wieczorem i nad ranem, i z radością i z mozołem szczerze kocham Wyższą Szkołę. Będę chodził na wykłady, od starszych zasięgnę rady, do fontanny też nie wejdę, a na obiad na dół zejdę”.

Później impreza rozkręciła się na całego. Najpierw w rytmach DJ z klubu Bajka Disco Club. Po północy na scenie pojawiła się gwiazda imprezy, czyli zespół „Piękni i młodzi” – finaliści programu „Must Be the Music. Tylko muzyka” w telewizji Polsat.

Ze sceny usłyszeć można było ich największe przeboje m.in. „Niewiara”, „Ona jest taka cudowna”, „Kocham się w tobie”, „Jedno słowo”, „Wyśmienicie” i „Na serca dnie”.

Na imprezie licznie zjawili się studenci pierwszego roku studiów w WSPiA.

– Dawno tak dobrze się nie bawiłam. DJ grał doskonałą muzykę, przy której każdy tańczył. Świetny koncert „Pięknych i Młodych”. Słabo ich wcześniej znałam, ale okazało się zabawa była ekstra. Wszyscy tańczyli, śpiewali i skakali przed sceną – mówiła podczas imprezy Agata, studentka pierwszego roku na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w WSPiA.

W czwartek studenci mieli godziny rektorskie, dzięki czemu mieli czas na odespanie całonocnej imprezy.

Otrzęsiny studentów pierwszego roku to tradycja WSPiA. Impreza organizowana jest, co roku w jednym z najlepszych klubów w Rzeszowie. Uczestniczą w niej wszyscy studenci uczelni zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.

Otrzęsiny były drugą już imprezą studencką w tym roku akademickim. Na początku października WSPiA zaprosiła swoich studentów na klubowe otwarcie roku do klubu „Piekiełko”.

Otrzęsiny mają już za sobą także studenci Politechniki Rzeszowskiej, którzy także w klubie Bajka Disco Club bawili się 27 października. Zdjęcia z tej imprezy możecie zobaczyć TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama