Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane. Baseny Rzeszowskiego Ośrodka Sportu Rekreacji w najbliższy weekend nie zostaną otwarte. Plany ratusza znów pokrzyżowała pogoda.

Świeżo wyremontowane baseny ROSiR-u przy ul. Pułaskiego miały być otwarte w najbliższą niedzielę. Tak przynajmniej chciał Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Ale pracownicy ROSiR-u w nieoficjalnych rozmowach studzili ten optymizm. – To niemożliwe. Za dużo rzeczy jest jeszcze rozgrzebanych – mówili nam. 

Ratusz zapowiadał, że w piątek podejmie ostateczną decyzję, czy pływalnię otworzy już w tym tygodniu. Decyzja zapadła w czwartek. Baseny w niedzielę nie będą otwarte. Oficjalny powód jest już inny.  

– Deszcz pokrzyżował nieco szyki związane z układaniem specjalnej wykładziny. Aby ją ułożyć, musi być sucho – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Na kiedy więc przeniesiono otwarcie? Póki co w ratuszu nikt nie chce podawać konkretnych terminów. Ratusz kilka dni temu zastrzegał, że jeżeli nie uda się w niedzielę, to na pewno stanie się to w przyszłym tygodniu. Dużo zależy też od pogody. Baseny mają być czynne przez cały tydzień – od 9:00 do 19:00, a być może do 20:00. 

Modernizacja basenów kosztowała ok. 17 mln zł. Remont wykonała firma Skanska. Przebudowano niecki basenowe, trybunę, zjeżdżalnię, powstało wiele atrakcji wodnych, a także wodny i zwykły plac zabaw dla dzieci. Wymieniono także nawierzchnię wokół basenów – na tartanową. 

Ceny biletów nie są jeszcze znane. Mają być atrakcyjne.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.