Otwarcie Kino za Rogiem Café Rzeszów. Przyjedzie znany aktor Marian Dziędziel

0
Reklama

31 maja w Rzeszowie zostanie otarta najnowsza placówka Kina za Rogiem. To drugie po Łańcucie takie kino na Podkarpaciu.

 

Kino za Rogiem Café w Rzeszowie powstało przy ul. Św. Mikołaja 6, w pobliżu dworca PKP i PKS. Znajduje się w nim 30-osobowa sala kinowa z profesjonalnym obrazem i dźwiękiem. – Chcemy dać mieszkańcom Rzeszowa przestrzeń, w której będą mogli porozmawiać na temat obejrzanych filmów, spotkać ciekawych ludzi lub wymienić opinię na temat ostatnio przeczytanej książki – tłumaczą twórcy Kina za Rogiem

– Mamy również w planach organizację imprez i wydarzeń kulturalnych z innych dziedzin
sztuki takich jak teatr, literatura, fotografia czy muzyka – dodają.

Kino za Rogiem w założeniu jest propozycją dla każdego, kto chce w kameralnym otoczeniu doświadczyć magii kina. To inicjatywa zakładająca stworzenie sieci małych kin społecznościowych, które są w bliskim kontakcie ze swoim widzem. Daje możliwość pokazania widzom pozycji, które zeszły z wielkich ekranów i są niedostępne w warunkach i jakości dla jakiej zostały wyprodukowane.

Twórcy Kino za Rogiem oferują możliwość zamawiania seansów na życzenie. Widzowie, korzystając z ogólnodostępnej biblioteki, będą mieli możliwość wyboru filmu, który chcą obejrzeć. – W ten sposób będą wpływać na repertuar kina. Posiadamy również infrastrukturę techniczną umożliwiającą organizację małych prezentacji, szkoleń i imprez biznesowych lub towarzyskich – twierdzą pomysłodawcy Kina za Rogiem.

Jego dopełnieniem jest przytulna kawiarnia, zasilana słodkościami rzeszowskiej cukierni Wypiekarnia. Piątkowe (31 maja) otwarcie kinokawiarni uświetni obecność Mariana Dziędziela, aktora filmowego i teatralnego znanego m.in. z filmów Wojciecha Smarzowskiego. Początek otwarcia Kina za Rogiem o godz. 17:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: