Zdjęcie: materiały prasowe

Koncerty, występy grup tanecznych, teatrów i inne kulturalne atrakcje dla wszystkich spacerowiczów. Częścią Europejskiego Stadionu Kultury 2021 w Rzeszowie będzie m.in. OutArt Fest.

ESK 2021 rozpoczął się w piątek (25 czerwca) i potrwa trzy dni (program TUTAJ). Do niedzieli w 10 różnych miejscach odbędzie się ponad 30 wydarzeń. Najważniejszym jest Koncert Główny w Parku Sybiraków, atrakcji nie zabraknie też na bulwarach

Ciekawie zapowiada się również OutArt Fest – w sobotę od 15:00 do 20:00 i niedzielę od 14:00 do 19:00. Na Rynku, na ulicach 3 Maja, Grunwaldzkiej i w okolicach BWA będą m.in. koncerty, uliczne spektakle, występy tancerzy, szczudlarzy, żonglerów, mimów.

Lista artystów jest następująca:

– Teatr Nemno powstał w 2014 roku. Teatr tworzy jego pomysłodawca, aktor i reżyser spektakli Henryk Hryniewicki oraz Dagmara Jemioła – Hryniewicka, która tworzy scenografię do spektakli. Nemno funkcjonuje jako teatr objazdowy.

– Moriah Woods (USA) jest urodzoną i wychowaną w Colorado, a obecnie mieszkającą w Polsce wokalistką, multi-instrumentalistką, autorką tekstów i muzyki tworzącą w stylistyce dark-folk/rock. W listopadzie 2020 roku Moriah nagrała singiel z Anitą Lipnicką.

– Projekt WADADA powstał w 1996 roku z inicjatywy Dominika Muszyńskiego. Tworzy muzykę inspirowaną tradycyjnymi rytmami Afryki, Kuby i Brazylii ze sporą domieszką rodzimych melodii. Grupa zagrała kilkaset koncertów w kraju i za granicą. 

– Duet Gajda przede wszystkim gra muzykę karpacką, która zawiera zróżnicowane podłoże kultur wielu narodowości, jakie dawniej zamieszkiwały tereny bieszczadzkich gór, a są to melodie: łemkowskie, bojkowskie, żydowskie, słowackie, góralskie.

– Rosmery – zespół powstał w 2018 r. w Rzeszowie, inspiruje się brzmieniami ubiegłych dekad, tworzy muzykę z polskimi tekstami, otacza się aurą kwiatów, bo właśnie kwiaty i rock’n’roll charakteryzują ich najbardziej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Freeborn Brothers – rzeszowska grupa folkowa od lat koncertująca po całym świecie. Ich koncerty to prawdziwy spektakl dla ucha oraz oka. Na swoim koncie ma pięć wydanych płyt oraz udział w wielu renomowanych festiwalach np. Colours of Ostrava czy Poborina Folk.

– Marcin „Mały” – tancerz freestyle break poping shuffle new style.

– Patryk Mateja – wokalista, gitarzysta oraz autor tekstów. Wydał swoją pierwszą płytę w lipcu 2019 roku z polskimi tekstami pt. „Już To Wiem”. Artysta ma na swoim koncie setki koncertów zagranych na większych bądź mniejszych scenach. 

– Unikal Kids – grupa taneczna breakdance trenująca w szkole tańca Street Life w Rzeszowie. To 15 tancerzy w wieku od 9 do 14 lat, którzy od ponad 5 lat trenują pod okiem instruktora Piotra Fijaka.

– Milioni Orkestar – orkiestra dęta inspirująca się muzyką bałkańską oraz nowoczesnymi brzmieniami instrumentów dętych blaszanych.

– Krakowski Teatr Uliczny – to grupa artystyczna z Krakowa założona w 1999 roku przez aktora i reżysera Piotra Kulczyka. Zajmuje się realizacją plenerowych happeningów i widowisk teatralnych oraz produkcją filmową. Aktorzy występują na szczudłach. 

W programie są też warsztaty graffiti prowadzone przez Michała Czerko – Outline Killers i możliwość wykonania portretów przez portrecistkę. Szczegółowy „rozkład jazdy” OutArt  można znaleźć na stronie outart.pl. Więcej o ESK 2021 na stronie stadionkultury.pl.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama