Urząd Miasta w Rzeszowie czeka na oferty firm, które zamontują na ulicach miasta bożonarodzeniowe światełka. Koperty mają być otwarte w najbliższy piątek (17 października).

[Not a valid template]

 

Firmy mogą składać oferty w Miejskim Zarządzie Dróg przy ul. Targowej w Rzeszowie. W piątek urzędnicy wybiorą najkorzystniejszą ofertę pod względem ceny.

W tym roku miasto zdecydowało się na wynajęcie, nie zakup świątecznych elementów ozdobnych. Autorami wzorów są Remigiusz Starobrat i Damian Imiela z firmy Odeon z Gliwic. Niektóre z ozdób znamy z poprzednich lat, ale wśród nich znajdą się także nowości.

– W tym roku w Rzeszowie rozbłyśnie 17 wzorów ozdób świątecznych w najczęściej uczęszczanych punktach miasta – mówi Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Najważniejszym elementem będzie oczywiście choinka, która stanie na rzeszowskim Rynku. W tym roku będzie miała ona 15 metrów wysokości i 5,5 metra średnicy w podstawie. Jej zwieńczeniem będzie metrowa, trójwymiarowa gwiazda. Drzewko będzie świeciło zielono-czerwonymi barwami.

Pozostałe elementy, wśród których znajdą się gwiazdy, anioły, świece i choinki zabłysną m.in. przy ul. Kościuszki, Grunwaldzkiej, 3 Maja, Jagiellońskiej, Marszałkowskiej, Lisa-Kuli, Słowackiego, Asnyka, Matejki, Sokoła, Kilara, przy pl. Śreniawitów, Farnym, na Moście Zamkowym, czy wiaduktach Tarnobrzeskim i Śląskim.

Trójwymiarowe ozdoby znajdą się także przy skwerze Górskiego i rondzie Jana Pawła II. W pierwszym przypadku będzie to olbrzymi prezent z tunelem do przechodzenia ustawiony na bazie fontanny. Na Jana Pawła II umieszczone zostaną trzy gigantyczne paczki świąteczne. Każda w innym kolorze.

Bożonarodzeniowe ozdoby zabłysną w Rzeszowie dokładnie w Mikołajki, 6 grudnia i będą świecić do końca stycznia 2015 roku.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama