Na 600 tys. złotych przedstawiła ofertę firma Perfekt-Rem z Gliwic na wynajem, montaż i obsługę techniczną świątecznego oświetlenia w Rzeszowie. To aż dwukrotnie więcej pieniędzy, niż zaplanowało miasto.

[Not a valid template]

 

O jedynej ofercie gliwickiej firmy napisaliśmy przedwczoraj (18 października). Miasto zaplanowało wydać ok. 300 tys. zł na tegoroczne świąteczne oświetlenie. Do przetargu zgłosił się tylko Perfekt-Rem, ubiegłoroczny zwycięzca przetargu. Wtedy za światełka miasto zapłaciło ok. 700 tys. zł. Urząd w tym roku także zdecydował się wynająć ozdoby.

W poniedziałek (20 października) dowiedzieliśmy się, na jaką kwotę opiewa oferta firmy z Gliwic. Za wynajem ozdób świątecznych, ich montaż i obsługę techniczną w okresie trwania umowy firma chce dwukrotnie więcej pieniędzy niż przewidziało miasto – 600 tys. złotych. Ulice miasta mają być oświetlone od 6 grudnia do końca stycznia 2015 roku.

Co teraz zrobi miasto, gdy oferta gliwickiej firmy dwukrotnie przekracza zaplanowany budżet?

– Przede wszystkim oferta musi zostać rozpatrzona przez komisję. Ma na to czas do końca tego tygodnia. Jeśli okaże się, że oferta zostanie pozytywnie rozpatrzona, dołożymy potrzebną kwotę z przyszłorocznego budżetu. W końcu za usługę płacić będziemy dopiero po jej zrealizowaniu, czyli po zakończeniu stycznia 2015 roku – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Gdyby oferta gliwickiej firmy została odrzucona, miasto może ogłosić nowy przetarg. Ratusz zaplanował na terenie Rzeszowa 17 różnorodnych wzorów świątecznego oświetlenia.

Ozdoby pojawią się m.in. na Rynku, ulicach: Kościuszki, Grunwaldzkiej, 3 Maja, Jagiellońskiej, Marszałkowskiej, Lisa-Kuli, Słowackiego, Asnyka, Matejki, Sokoła, Kilara, przy pl. Śreniawitów i Farnym, na Moście Zamkowym oraz na wiaduktach Tarnobrzeskim i Śląskim.

Trójwymiarowe ozdoby znajdą się także przy skwerze Górskiego i rondzie Jana Pawła II.

eMKa

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama