Fot. Wydawnictwo Kinder Kulka
Reklama

Jak powstają ilustracje dla dzieci, czy to trudne zadanie i jakie obrazki przyciągają wzrok maluchów. Te i wiele innych pytań zadacie podczas spotkania w WiMBP. Gabriela Cichowska przyjedzie do Rzeszowa w czwartek (17 lutego). 

Gabriela Cichowska mieszka i pracuje w Łodzi, ale urodziła się w Rzeszowie. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Rysuje, maluje, zajmuje się też grafiką.

Wiele z jej plastycznych kompozycji powstaje na potrzeby książek, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Jest laureatką kilkunastu nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. Dla renomowanego niemieckiego wydawnictwa Gimpel Verlag zilustrowała m.in. „Ostatnie przedstawienie panny Esterki” (2013 r.). Książka opisuje życie Janusza Korczaka i jego podopiecznych w Domu Sierot w getcie warszawskim.

Co roku w lutym zaklina wiosnę – kupuje żonkile i hiacynty i dekoruje nimi dom. Wierzy, że przyspieszy to koniec zimy i nadejście ciepłych dni. Przyrządzając potrawy, zwraca uwagę nie tylko na ich smak, ale również wygląd i sposób podania. Tak więc gotowanie to dla niej także estetyczna przyjemność.

Zbiera pluszowe misie w każdej postaci – nawet te biedniutkie, pobrudzone lub rozprute, zniszczone zębem czasu. Kiedy tylko może, naprawia je, czyści i zszywa, przywraca życiu.

Gabriela Cichowska kolekcjonuje też białą porcelanę, uzbierała już kilkaset eksponatów. A ponieważ uważa, że życie jest kruche jak porcelana, nie marnuje czasu i stara się korzystać z dnia, czyli – inaczej mówiąc – mądrze i kreatywnie wykorzystać każdy dzień.

Gabriela Cichowska przyjedzie do Rzeszowa na zaproszenie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. To będzie spotkanie dla dzieci w wieku 5-7 lat. Wstęp jest wolny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy, nr tel. 17 866 94 76.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama