Zdjęcie: Pro-Familia

Sanepid poinformował, że w środę (29 lipca) uzyskano dwa pozytywne wyniki testów na koronawirusa u pacjentek wypisanych z rzeszowskiego szpitala Pro-Familia. Na kwarantannie jest 111 osób. 

W piątek informowaliśmy, że u położnej szpitala Pro-Familia wykryto zakażenie koronawirusem, m.in. we wszystkich pomieszczeniach izby przyjęć, oddziału patologii ciąży, oddziału ginekologiczno-położniczego i traktu porodowego przeprowadzono gruntowną dezynfekcję.

Wstrzymane zostały też przyjęcia na oddział patologii ciąży. – Przyjmowane są tylko pacjentki w stanach nagłych. Na wydzieloną do tego celu część oddziału ginekologiczno-położniczego – wyjaśnia Mateusz Radko z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Pacjentki oddziału patologii ciąży, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem, zostały poddane kwarantannie w warunkach szpitalnych. – Po upływie 7 dni od kontaktu u pacjentek zostały wykonane testy na obecność wirusa. Wyniki są ujemne – twierdzi Mateusz Radko.

Na kwarantannie przebywa jeszcze 72 osoby z miasta i powiatu rzeszowskiego, w tym 7 osób z personelu, 16 pacjentek, 16 noworodków i 33 współdomowników.

– Dane kolejnych 39 pacjentek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie  przekazał do innych PSSE w województwie i poza województwem w celu objęcia nadzorem
i badaniami – dodaje Radko. 

Do 29 lipca badania kontrolne przeprowadzono u 235 osób z personelu oraz 58 pacjentek. Dwa testy dały wyniki pozytywne. To wypisane ze szpitala pacjentki, jedna pochodzi z powiatu dębickiego, druga z mieleckiego.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama