Fot. Łukasz Ożóg / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

We wtorek, 7 listopada, w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka odprawiono pasażera nr 900 000 w 2023 roku. Okazał się nim Michał Kłeczek z Rzeszowa.

Pan Michał we wtorek wsiadł do samolotu Lufthansy – do Monachium. Jubileuszowy podróżny do stolicy Bawarii leciał służbowo.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, ponieważ ta liczba to tylko przystanek na naszej drodze! Teraz rozpoczynamy odliczanie do MILIONA” – zakomunikował port w Jasionce w swoich mediach społecznościowych. 

 

 Po raz pierwszy powitaliśmy 900-tysięcznego pasażera w roku kalendarzowym. To ważny moment w rozwoju naszego lotniska – mówi Adam Hamryszczak, prezes portu w Jasionce. – Lufthansa jest szczególnie ważna dla biznesowego rozwoju regionu – zaznacza.  

Fot. Łukasz Ożóg / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Największy udział w dotychczasowym tegorocznym wyniku mają pasażerowie Ryanaira (32 proc. wszystkich) oraz pasażerowie czarterów (29 proc.) i LOT-u (22 proc.). Ulubione kierunki podróżnych to: Warszawa (180 tys.), Londyn (155 tys.) i Antalya (105 tys.).

Lotnisko w Jasionce w tym roku pobiło już rekord pasażerski z 2019 roku, wynoszący dokładnie 772 238 osób. Terminal może odprawiać 720 pasażerów na godzinę, docelowo nawet 1400. Rocznie może obsłużyć 1,8 mln pasażerów. 

W sezonie zimowym 2023/24 z podrzeszowskiego portu można polecieć do Mediolanu i Rzymu, Bristolu, East Midlands, Londynu, Manchesteru, Dublina, Monachium i Warszawy oraz czarterami do trzech egipskich kurortów – Hurghady. Marsa Alam i Sharm El Sheikh.

Dokładną ofertę zimowych lotów z Jasionki znajdziecie TUTAJ

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama