Polskie państwo nie może istnieć tylko teoretycznie – musi być sprawne, i to we wszystkich swoich wymiarach.

W kontekście ostatnich rezygnacji i nominacji ministerialnych oraz wypowiedzi rządzących polityków, ujawnionych na nagraniach, tym bardziej warto przypomnieć postawę i służbę śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Takim streszczeniem jego prezydentury jest wystawa „Lech Kaczyński w służbie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej”, która właśnie opuściła granice naszego województwa.

Przez ponad 2 miesiące można było oglądać 15 tablic składających się na ekspozycję. Zdjęcia autorstwa Macieja Chojnowskiego i Macieja Osieckiego pochodzą z okresu prezydentury śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Oprócz zdjęć na tablicach znajdują się wypowiedzi Prezydenta ułożone tematycznie i dotyczące m.in. Państwa, Narodu, Ojczyzny, Tożsamości, Prawdy, Rodziny i Solidarności.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Szczególnie warto – w świetle ostatnich wydarzeń w polskiej polityce – przypomnieć słowa wypowiedziane przez prezydenta podczas wręczenia nominacji generalskich i odznaczeń w Pałacu Prezydenckim w dniu 11 listopada 2009 roku:

„To wartość, na której dziś się trzeba skoncentrować, która jest tak ważna, że od sprawności tej Rzeczypospolitej, tego właśnie państwa, zależy nasze przyszłe powodzenie” – możemy przeczytać na tablicy zatytułowanej „Państwo jako wartość”.

Warto dodać, że w naszym województwie wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a gościła m.in. w Strzyżowie, Mielcu, Stalowej Woli, Przemyślu, Sanoku i Jaśle.

Reklama