Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Film, który na festiwalu Cannes zdobył Złotą Palmę – “Parasite” w reżyserii Joon-ho Bonga – będzie można zobaczyć w piątek (6 września) w kinie Zorza. 

– Tego filmu nie można przegapić – twierdzi Katarzyna Kazanecka z kina Zorza.

O czym mowa? O filmie “Parasite” w reżyserii Joon-ho Bonga. Jeśli komuś niewiele mówi ani sam tytuł, ani nazwisko reżysera i zastanawia się, dlaczego musi tę produkcję zobaczyć, to niech się zda na opinie jury festiwalu filmowego w Cannes. 

Ludzie związani z przemysłem filmowym uznali w tym roku, że Złota Palma należy się własnie “Parasite”. “Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on” – mówi o reżyserze „Parasite” Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów.

Jeśli więc cenisz sobie dobre kino, które docenia świat, to po prostu musisz “Parasite” zobaczyć. 

“Parasite” to opowieść o zderzeniu dwóch różnych światów. Rodzina pana Ki-taeka (Kang-ho Song) jest biedna. Wraz z żoną i dwójką dorosłych dzieci pan Ki-taeka żyje w nędzy.  Wszyscy są bezrobotni, a przyszłość dla całej rodziny rysuje się tylko w szarych barwach. Jednak pomimo niedoli, potrafią być ze sobą blisko, kochać się i trwać w zgodzie – nikt tu nie krzyczy w desperacji: “Jak żyć?!”.

Pewnego dnia otrzymują prezent od losu, który przepełnia ich nadzieją oraz wizją stałego dochodu. Syn Ki-woo (Woo-sik Choi) zostaje polecony przez kolegę, studenta prestiżowego uniwersytetu, na dobrze płatną posadę korepetytora.

Chłopak udaje się na rozmowę kwalifikacyjną do domu rodziny Parków, żyjących w zupełnie innym świecie. Pan Park (Seon-gyun Lee) jest właścicielem międzynarodowej firmy z branży IT, ma też piękną żonę Yeon-kyo (Yeo-jeong Jo). Spotkanie dwóch jakże odmiennych rodzin prowadzi do ciągu tragikomicznych wydarzeń.

“Parasite” w kinie Zorza będzie można przedpremierowo zobaczyć w piątek (6 września) o godz. 18:40. Bilety można kupić w kasie i na stronie kina w cenie 15 zł. Film w repertuarze Zorzy będzie od 20 września.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: