Zdjęcie: Sąd Rejonowy w Rzeszowie

Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się na zapisanie pierwszych pieniędzy pod budowę parkingu i parku przy ulicy Dołowej. 

Jednym z warunków przejęcia przez miasto zamku Lubomirskich było na początku przekazanie pod budowę nowej siedziby Sądu Okręgowego 20 mln zł. Po negocjacjach Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, z Marcinem Warchołem, wiceministrem sprawiedliwości, ten warunek jednak się zmienił.

Miasto, zamiast przekazać pieniądze, wybuduje parking i stworzy park na działkach po dawnym targowisku przy ul. Dołowej w sąsiedztwie obecnej siedziby Sądu Rejonowego w Rzeszowie. We wtorek Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się na ten cel w budżecie miasta zapisać pierwsze pieniądze – 110 tys. zł.

– Na około hektarowej działce powstanie parking na 100 samochodów. Zajmie on 40 arów. Na pozostałej części zostanie urządzony park – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – W parku znajdą się łąki kwietne, alejki, oświetlenie, elementy małej architektury – dodaje.

Za zapisane w tym roku pieniądze w budżecie miasto chce na początek utwardzić teren pod parking i przygotować projekt parku. Całość inwestycji ma być gotowa najpóźniej w 2022 roku.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama