Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Miasto po raz kolejny szuka wykonawcy projektu parkingu wielopoziomowego przy hali Podpromie. Oferty można składać do 8 października. 

Poprzednie postępowanie unieważniono, mimo że zgłosiło się siedem firm. Powód? Tylko jedna ze złożonych propozycji mieściła się w możliwościach finansowych ratusza (600 tys. zł). Tę ofertę złożyła firma “Lodrom” z Krakowa (370 tys. zł), ale wymagała ona uzupełnień, których ostatecznie nie dostarczono.

Drugą ofertę, nieco wyższą, złożyła firma “Probud” ze Szczecina – 738 tys. zł. Miasto było w stanie dołożyć brakujące pieniądze, ale wykonawca nie wpłacił wymaganego wadium. – Kolejne oferty mocno przekraczały już nasze możliwości finansowe, dlatego zdecydowaliśmy się na powtórzenie przetragu – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Oferty tym razem można składać do października. 

Projektowanie dokumentacji potrwa co najmniej rok. O budowie parkingu wielopoziomowego przy Podpromiu mówi się od kilku lat. Obecnie może zaparkować tam ok. 350 samochodów. Na co dzień wystarcza. Problem zaczyna się, gdy w hali odbywają się mecze lub większe masowe imprezy.

Wówczas auta stawiane są m.in. przy Filharmonii Podkarpackiej, ulicach Lenartowicza, Hetmańskiej czy Szopena. Parking po przebudowie, zgodnie z wcześniej opracowaną koncepcją, ma być czteropoziomowy.

Na pierwszym mają być 273 miejsca dla samochodów osobowych i 23 dla autokarów. Na drugim poziomie 279 miejsc, na trzecim – 315, a na czwartym – 173.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: