Zdjęcie: Tomasz Ciurko / Rzeszów News
Reklama

Po trzech latach miasto w końcu zdecydowało się opracować projekt parkingu wielopoziomowego przy Podpromiu. Będzie na nim ponad 1000 miejsc parkingowych. 

Przy hali Podpromie jest parking na około 350 samochodów. Na co dzień wystarcza. Problem rozpoczyna się, gdy na hali odbywają się mecze lub większe masowe imprezy. Wówczas goście wydarzeń swoje samochody muszą zostawiać m.in. przy Filharmonii Podkarpackiej, ulicach Lenartowicza, Hetmańskiej czy Szopena, bo przy hali brakuje miejsc.

Dlatego od wielu lat w Rzeszowie mówi się o tym, by przy Podpromiu wybudować parking wielopoziomowy. W 2017 roku ratusz zlecił nawet opracowanie koncepcji inwestycji. W tym roku w końcu ogłoszono przetarg na opracowanie projektu.

Parking, zgodnie z koncepcją, ma być czteropoziomowy. Na pierwszym mają być 273 miejsca dla samochodów osobowych i 23 dla autokarów. Na drugim poziomie 279 miejsc, na trzecim – 315, a na czwartym – 173. 

– Oferty planujemy otworzyć pod koniec maja. Samo projektowanie inwestycji ma potrwać około roku. Na ten moment trudno powiedzieć, jaki może być koszt budowy parkingu. To oszacujemy dopiero po przygotowaniu projektu – tłumaczy Agnieszka Siwak-Krzywnos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

A co z parkingiem wielopoziomowym przy ulicy Pułaskiego obok basenów Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji? Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, jeszcze w ub. r. zapowiadał, że pierwsza łopata pod inwestycję zostanie wbita w połowie tego roku.

– Mamy przygotowany program funkcjonalno-użytkowy. Dalsze decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: