Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Przy nowym rzeszowskim targowisku przy ul. gen. Dworaka są już dwa parkingi. Podczas najbliższej sesji Rady Miasta radni będą się zastanawiać nad tym, czy wprowadzić na nich opłaty.

Zanim jeszcze nowe targowisko zostało uruchomione kupcy obawiali się, że zabraknie miejsc parkingowych, zwłaszcza w niedzielę, gdy na plac przyjeżdżają tzw. kupcy jednodniowi. Przy targowisku, którego budowała pochłonęła ponad 8,5 mln zł, powstał parking na 200 pojazdów. Szybko jednak okazało się, że miejsc jest za mało.

Dlatego też władze miasta podjęły decyzję o tym, aby stworzyć drugi parking na 160 miejsc. Wybudowano go między ul. Dworaka a Wisłokiem, na drugiej nitce Wisłokostrady. Parking jest już gotowy.

Teraz miejscy radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta (21 listopada) będą zastanawiać się, czy oby dwa parkingi będą płatne, czy też nie.

W przygotowanym przez miasto projekcie uchwały czytamy, że pierwszy parking ma być czynny od poniedziałku do soboty w godzinach funkcjonowania targowiska, przy czym od poniedziałku do piątku parking ma być bezpłatny.

W sobotę za każdą rozpoczętą godzinę parkowania trzeba będzie zapłacić: 2,5 zł – (samochody osobowe), 5 zł (samochody osobowy z przyczepą oraz samochody ciężarowe do masy całkowitej 3,5 t) 7,50 zł (samochody ciężarowe do masy całkowitej 3,5 t z przyczepą oraz autobusy i samochody ciężarowe powyżej 3,5 t). 

Pierwszy parking w niedzielę będzie nieczynny, ponieważ w tym dniu na jego terenie handel będą prowadzić tzw. kupcy jednodniowi. W związku z tym, drugi parking (na drugiej nitce Wisłokostrady) będzie czynny tylko w niedzielę oraz w dniach nasilonego handlu jak np. przed Wszystkimi Świętymi, Wielkanocą, czy przed Świętami Bożego Narodzenia.

Planowane opłaty za parkowanie mają być podobne do tych, które miasto chce wprowadzić na pierwszym parkingu.

Osoby, które są właścicielami pawilonów handlowych i swoją działalność prowadzą przez cały tydzień będą mogły wykupić abonament parkingowy w wysokości 70 zł. Ci, którzy handlują tylko w niedzielę, również będą mieli taką możliwość, ale za abonament zapłacą 100 zł.

Proponowane stawki muszą zatwierdzić rzeszowscy radni.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama