Zdjęcie: USK w Rzeszowie

Niespełna pięć miesięcy wytrwał na stanowisku wicewojewody podkarpackiego Paweł Bartoszek. We wtorek (7 maja) został odwołany. 

Poinformowała o tym we wtorek wieczorem Teresa Kubas-Hul (Koalicja Obywatelska), wojewoda podkarpacki. To na jej wniosek premier Donald Tusk odwołał Pawła Bartoszka z funkcji wicewojewody podkarpackiego, którym był od 17 stycznia br. 

„W imieniu własnym oraz pracowników Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego dziękuję Pawłowi Bartoszkowi za bardzo dobrą współpracę i życzę sukcesów w nowym miejscu” – napisała na Facebooku Teresa Kubas-Hul. 

 

Co było powodem odwołania Bartoszka? Od wtorku jest on nowym starostą tarnobrzeskim. To efekt zawartej w Radzie Powiatu Tarnobrzeskiego koalicji pomiędzy PSL-Trzecią Drogą, Forum Samorządowym Powiatu Tarnobrzeskiego i Forum Mieszkańców. 

Paweł Bartoszek w kwietniowych wyborach samorządowych startował do Rady Powiatu Tarnobrzeskiego z listy PSL-Trzecia Droga. Do rady się dostał. PSL-TD ma w 17-osobowej radzie pięciu radnych, FSPT – dwóch, FM – trzech. W opozycji jest PiS – ma sześciu radnych.

– Po wyborach pojawiła się możliwość stworzenia koalicji i zarządzania powiatem, dlatego zrezygnowałem ze stanowiska wicewojewody – mówi nam Bartoszek. – To była zaszczytna i odpowiedzialna funkcja. Będę miał miłe wspomnienia i ciekawe doświadczenie – dodaje. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Z wojewodą i wicewojewodą bardzo dobrze mi się współpracowało – podkreśla. 

Paweł Bartoszek starostą tarnobrzeskim został już po raz drugi. Pełnił tę funkcję już w latach 2014-2018, od 2018 roku do stycznia 2024 r. był radnym powiatu tarnobrzeskiego. Z mandatu radnego zrezygnował, gdy objął stanowisko wicewojewody.

Pełnił tę funkcję z rekomendacji PSL, do którego należy od ponad dekady. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że ludowcy chcą, by Bartoszka zastąpił Wiesław Lada, były radny sejmiku podkarpackiego i b. dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Rzeszowie. 

Pierwszym wicewojewodą podkarpackim pozostaje Wiesław Buż z Nowej Lewicy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama