Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie. Na zdjęciu od lewej: Wiesław Buż, Teresa Kubas-Hul i Paweł Bartoszek

Wiesław Buż z Lewicy i Paweł Bartoszek z PSL są od 17 stycznia wicewojewodami podkarpackimi. Nominację odebrali z rąk wojewody – Teresy Kubas-Hul (KO).

– To osoby doświadczone, bardzo dobrze przygotowane do pracy. Pierwszy podział obowiązków jest już gotowy, obaj wicewojewodowie otrzymali ode mnie konkretne zadania. Z biegiem czasu będzie on modyfikowany tak, aby nasza praca była efektywna i maksymalnie pożyteczna dla województwa i jego mieszkańców – mówiła w środę Teresa Kubas-Hul.     

Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Na zdjęciu Teresa Kubas-Hul i Wiesław Buż

O tym, że Wiesław Buż i Paweł Bartoszek będą wicewojewodami ujawniliśmy 18 grudnia. Wnioski o powołanie ich na stanowiska, wojewoda Teresa Kubas-Hul wysłała do premiera Donalda Tuska 3 stycznia. Pierwotnie to Buż miał być wojewodą. 

Wiesław Buż jest współprzewodniczącym Nowej Lewicy na Podkarpaciu. Bycie wicewojewodą jest dla niego nagrodą pocieszenia za udział w kampanii wyborczej przed 15 października. Buż nie dostał się do Sejmu, bo NL nie przekroczyła progu wyborczego.

Wiesław Buż w Wyższej Szkoły Społeczno-Gospodarczej w Tyczynie studiował organizację i zarządzanie. Pracował m.in. w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie. W latach 2010-2019 był radnym Rzeszowa, w latach 2019-2023 posłem Lewicy. 

Buż będzie nadzorował Wydział Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców, Wojewódzki Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Wojewódzkie Inspektoraty: Farmaceutyczny, Inspekcji Handlowej i Nadzoru Budowlanego oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!
Fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki. Na zdjęciu Teresa Kubas-Hul i Paweł Bartoszek

Paweł Bartoszek zaś jest absolwentem Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, skończył handel i marketing. Następnie studiował organizację i techniki transportowe na Politechnice Radomskiej i zarządzanie zasobami ludzkimi w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Stalowej Woli. W 2023 r. ukończył studia podyplomowe Master of Business Administration.

W latach 2014-2018 Bartoszek był starostą tarnobrzeskim. Ponadto był m.in. prezesem Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Trześni, był kierownikiem oczyszczalni ścieków Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach, pracował też jako wicedyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach. Bartoszek należy do PSL. 

Paweł Bartoszek będzie odpowiadał za Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Inspektorat Ochrony Środowiska, Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Inspekcję Geodezyjną i Kartograficzną, Państwową Straż Rybacką.

W Urzędzie Wojewódzkim podlegają mu Wydziały Środowiska i Rolnictwa oraz Nieruchomości. – Do nowej pracy podchodzę z entuzjazmem. Tematyka, którą będę się zajmował, jest mi bardzo dobrze znana – mówi wicewojewoda Bartoszek.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama