Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Znamy laureatów XVII Międzynarodowego Rzeszów Carpathia Festival 2021. Główna nagroda trafiła do Pawła Nawrockiego z Krakowa. 

Rzeszów Carpathia Festival 2021 trwał dwa dni. W sobotę w Filharmonii Podkarpackiej odbywały się przesłuchania konkursowe, w których uczestniczyło 15 młodych artystów z pięciu krajów – Ukrainy, Łotwy, Portugalii, Kanady i Polski.

Zwycięzców ogłoszono w niedzielę. Grand Prix trafiło do Pawła Nawrockiego z Krakowa za  wykonanie piosenki pt. „Wszystko jedno”. Nawrocki w nagrodę otrzymał okolicznościową statuetkę oraz 15 tysięcy złotych. 

Paweł Nawrocki od 16 lat jest wokalistą i gitarzystą krakowskiego kwartetu rockowego Alergen. Koncertował m.in. w słynnnej hali O2 Arena w Londynie z Kombii i Ewą Farną, grał razem z The Sisters Of Mercy na X Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty. 

Finaliści Rzeszów Carpathia Festival 2021 walczyli również o nagrody za I, II i III miejsce.  Pierwsze miejsce zdobyła Julia Węgrowicz z Warszawy za piosenkę „Ty wiesz”. W nagrodę Węgrowicz otrzyma możliwość nagrania teledysku przy udziale TVP Rzeszów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Drugie miejsce zdobył Alekss Silvers z Łotwy za utwór „Fireworks”. Trzecie miejsce zajęła 16-letnia Julia Sibielak ze Strzyżowic za balladę pt. „Unreal”. Młoda wokalistka będzie mogła nagrać swoją debiutancką płytę w studiu Polskiego Radia Rzeszów. 

Rzeszów Carpathia Festival 2021 zwieńczył koncert „Czas nas uczy pogody”. Jego gwiazdą był Jacek Cygan, autor tekstów największych polskich przebojów. Na koncercie można było usłyszeć m.in. piosenkę „Łatwopalni”, „Nie budźcie marzeń ze snu”, „Przemija uroda w nas”.

Razem z Jackiem Cyganem na scenie filharmonii zaśpiewali laureaci poprzednich edycji festiwalu: Ralph Kamiński, Kasia Moś i Bartosz Listwan, Michał Rudaś i soliści oraz Dziecięca i Reprezentacyjna Grupa Artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama