Komfortowe pokoje z łazienkami, kolorowe korytarze, pełne zaplecze diagnostyczne oraz przestronna sala wypoczynkowa. Oddział Pediatryczny w Szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie prawdopodobnie zacznie przyjmować pierwszych pacjentów w ramach kontraktu NFZ  od 21 grudnia.

Kolorowy oddział ma 15 miejsc dla chorych dzieci. Siedem łóżek przeznaczonych jest dla najmłodszych pacjentów do trzeciego roku życia, a osiem dla starszych. Każdy z pokoi ma łazienkę. To bardzo ważne w zapobieganiu zakażeń, szczególnie w okresie występowania zachorowań wywołanych rotawirusem.

Dla rodziców rozkładane łóżka

– W ramach kontaktu z NFZ nasz oddział zapewni opiekę medyczną wszystkim dzieciom, które zostaną skierowane na leczenie szpitalne – zapewnia lek. med. Grzegorz Siteń, specjalista chorób dziecięcych i nefrolog, kierownik Oddziału Pediatrycznego.

– Na oddziale zajmujemy się leczeniem większości chorób wieku dziecięcego. Ponadto naszym pacjentom zapewniamy również specjalistyczną opiekę nefrologiczną, która obejmuje nie tylko zakażenia dróg moczowych, ale także wszystkie trudne choroby m.in. kłębkowe zapalenie nerek czy przewlekłą niewydolność nerek – dodaje lekarz.

Oddział posiada pełne zaplecze laboratoryjne, gdzie wykonywane są badania biochemiczne, mikrobiologiczne, morfologiczne, a także obrazowe.

– Dla rodziców chcących zostać ze swoją pociechą na noc przygotowaliśmy rozkładane łóżka oraz wygodne fotele – wyjaśnia Radosław Skiba, dyrektor Pro-Familii. – Czuwanie rodziców przy chorym dziecku jest oczywiście bezpłatne – podkreśla.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kolorowa sala zabaw

Nieodłącznym elementem oddziału jest kolorowa sala wypoczynkowa, w której znajduje się m.in. huśtawka, czytelnia i wielka ściana do malowania lub wyświetlania projekcji bajek.

– Dziecko podczas pobytu w szpitalu potrzebuje jak najwięcej normalnych zajęć i zabaw, które nie tylko zrelaksują małego pacjenta, ale także odwrócą jego myśli od choroby. Dlatego na oddziale przygotowaliśmy specjalne miejsce, w którym dzieci mogą spędzać czas z rodzicami bawiąc się lub czytając książki – wyjaśnia doktor Siteń.

Na korytarzu w pobliżu dyżurki pielęgniarek na podłodze została wymalowana plansza do gry w klasy. Z kolei na ścianach w pokojach znajdują się wesołe wierszyki, które pomagają dzieciom przybliżyć tematykę anatomii człowieka. Wszystko po to, aby zminimalizować stres i zapewnić pacjentom oraz ich rodzicom jak najlepsze warunki.

Rodzice za pobyt dzieci na oddziale pediatrii w ramach kontraktu NFZ nic nie będą płacić.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama