Na trzy miesiące został aresztowany 51-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, podejrzany o pedofilię. Mężczyznę zatrzymali policjanci z Katowic.

Na zatrzymanie 51-latka katowiccy policjanci potrzebowali 72 godzin. 13 stycznia zgłosili się do nich zaniepokojeni rodzice dwójki dzieci z Katowic, które od kilku dni na swoje telefony komórkowe otrzymywały wiadomości SMS i MMS zawierające treści pornograficzne.

Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Szybko ustalili, że wiadomości przesyłane były z rejonu Podkarpacia i to tu zatrzymali 51-letniego nadawcę.

– W trakcie przesłuchania przyznał się on do przestępstwa. W przeszłości mężczyzna miał już konflikt z prawem. Kilka lat swojego życia spędził w zakładzie karnym za przestępstwa seksualne – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

Policja nie ujawnia, z jakiego podkarpackiego miasta pochodzi zatrzymany mężczyzna. Prokuratura postawiła mu zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze pedofilskim. Na jej wniosek sąd aresztował 51-latka na trzy miesiące.

Policjanci ustalają, czy mężczyzna skrzywdził jeszcze inne dzieci.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama