Zdjęcie: materiały organizatorów

Performance powietrzny grupy LineAct inspirowany mityczną historią nieziemskich istot, zwanych Mojrami, zobaczycie podczas drugiego dnia Europejskiego Stadionu Kultury 2022 w Rzeszowie. 

Performance odbędzie się 25 czerwca o godz. 21:30 na fasadzie rzeszowskiego ratusza. 

– Zawieszone na linie gdzieś pomiędzy światem realnym, a przestrzenią niebios to One – Córki Nocy, snują przeplatające się opowieści. Rozpościerają siatki wspomnień, tworzą i oplatają nowe historie, chronią, ale i przecinają gdy nadejdzie odpowiedni czas – opisują performance organizatorzy ESK 2022. 

Mityczna kobieca moc w artystycznej interpretacji twórców grupy Lineact ucieleśnia się poprzez podniebny taniec: na linie, pełen zwiewnej delikatności, ale i dynamiki skoków i akrobacji. Magnetyzujące dźwięki i zapierające dech ewolucje powietrzne przeniesie widzów w stan zawieszenia, w oniryczny świat wrażeń i niecodziennych wzruszeń.

Muzykę na żywo tworzyć będzie Daniel Malchar. Podniebny spektakl wykonają performerki grupy Lineact: Anna Kamińska, Katarzyna Pawłowska i Dagmara Piasta, a twórcą ruchu jest ceniony w środowisku teatralnym choreograf Krystian Łysoń. Podniebny spektakl potrwa pół godziny. 

ESK 2022 w Rzeszowie odbędzie się w dniach 24-26 czerwca. To ponad 50 wydarzeń w 16 różnych miejscach. Największą imprezę kulturalną na Podkarpaciu organizują: Estrada Rzeszowska, miasto Rzeszów i Narodowe Centrum Kultury. Festiwal odbędzie się po raz dwunasty. Rzeszów News jest patronem ESK. 

Pełny program festiwalu jest na stronie stadionkultury.pl/program.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama