Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Dariusz Brzykowski od wtorku (16 kwietnia) jest nowym szefem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Zmiany personalne na kierowniczych stanowiskach w prokuraturach okręgowych na Podkarpaciu zaczęły się 4 kwietnia. Do prokuratora krajowego Dariusza Korneluka wystąpił o nie Jaromir Rybczak, od 22 lutego nowy prokurator regionalny w Rzeszowie.  

4 kwietnia wymieniono szefów prokuratur okręgowych w Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.  W Krośnie Cezarego Pelczarskiego zastąpiła Joanna Ślusarska-Stopa. Stanowisko wiceszefa utrzymała Monika Kaszubowicz.

Z kolei szefem Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu został Robert Kiliański, który zastąpił Janusza Woźnika. Krzysztof Głuszak zachował stanowisko wiceszefa tarnobrzeskiej prokuratury. 

W Przemyślu wymieniono i prokuratora okręgowego, i jego zastępcę. Marta Pętkowska zastąpiła Jacka Staszczaka, a Michał Kalita – Beatę Starzecką. 

Rzeszów na sam koniec 

We wtorek (16 kwietnia) przeprowadzono zmiany w Rzeszowie. Nowym prokuratorem okręgowym został Dariusz Brzykowski, który od kilku lat był oddelegowany do pracy w tej prokuraturze, wcześniej Brzykowski był szefem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach. 

Brzykowski zastąpił Ewę Lotczyk, która prokuraturą kierowała od 15 kwietnia 2020 roku. Wymieniono także wiceszefa rzeszowskiej prokuratury. Arkadiusza Jarosza zastąpiła Katarzyna Drupka, była wiceszefowa Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Nowe osoby na stanowiska prokuratorów okręgowych i zastępców zostały powołane na sześć miesięcy – poinformowała nas Dorota Sokołowska-Mach, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Dariusz Brzykowski pracę na stanowisku asesora zaczął w 2005 roku w Prokuraturze Rejonowej w Kluczborku. Od 2009 roku pracował w Dziale Śledztw Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, a od 2011 roku do 2018 roku był prokuratorem rejonowym w Ropczycach.

Od 2018 roku Brzykowski pracował jako prokurator pierwszoliniowy w I Wydziale Śledczym, a od 2021 roku w II Wydziale ds. Przestępczości Gospodarczej w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie, prowadził poważne śledztwa kryminalne, finansowe i skarbowe.

Z kolei Katarzyna Drupka pracę w prokuraturze zaczęła jako asesor w 2012 roku w Prokuraturze Rejonowej w Zabrzu. Następnie pracowała w Prokuraturze Rejonowej w Rudzie Śląskiej w latach 2015-2016.

Od 2016 roku do 2022 roku Drupka była w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów – kierowała działem śledztw, od 2018 do 2022 roku była zastępcą prokuratora rejonowego.

Później przeniosła się do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie – w Wydziale ds. Przestępczości Gospodarczej prowadziła poważne śledztwa dotyczące przede wszystkim „karuzel” VAT-owskich, niegospodarności, wyłudzeń unijnych dotacji i cyberprzestępczości.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama