Po rocznej przerwie żużlowcy PGE Marmy Rzeszów znów będą występować w najwyższej klasie rozgrywek.

W niedzielę rzeszowianie pokonali w rewanżowym meczu finału Nice Polska Liga Żużlowa Orzeł Łódź 55:35 i całą rywalizację 97:83.

PGE Marma miała do odrobienia z pierwszego meczu w Łodzi sześć punktów. Niedzielny rewanż od początku bardzo dobrze układał się gospodarzom.

Kluczowe dla zawodów były cztery biegi. W trzecim PGE Marma zanotowała drugie podwójne zwycięstwo i prowadziła już 13:5. Ze startu świetnie wyszedł Peter Ljung. W kolejnym biegu to goście zwyciężyli podwójnie i straty zmniejszyły się do czterech punktów: 14:10.

W 10. ponownie spod taśmy kapitalnie wystartował Ljung i Marma znów wygrała 5:1. PGE Marma Rzeszów awans do ekstraligi żużlowej zapewniła sobie w 13. biegu, po którym prowadziła 47:31.

Dwa ostatnie biegi rzeszowianie pojechali już na luzie. 14. bieg zakończył się remisem 3:3. Ostatni pewnie wygrała PGE Marma Rzeszów 5:1. Najlepszym zawodnikiem w drużynie gospodarzy był Peter Ljung. W pięciu biegach zdobył komplet punktów – 15.

Kenni Larsen zakończył mecz z 14 punktami. Paweł Miesiąc i Scott Nicholls po 8, Maciej Kuciapa – 5, Łukasz Sówka – 4, Krystian Rempała w trzech biegach przywiózł jeden punkt.

– Zawodnicy dali z siebie wszystko – powiedziała na antenie TVP Sport po meczu Marta Półtorak, prezes PGE Marmy Rzeszów.  Trener rzeszowskiej drużyny Janusz Ślączka przed kamerami pokazał koniak dla prezesa Orła Łódź Witolda Skrzydlewskiego oraz chusteczki higieniczne oraz pięciolitrową wodę mineralną.

– Jak będzie mocno płakał, to żeby się nie odwodnił. Nie udało mi się wręczyć, bo jakoś szybko wyszedł. Pocztą nie będę wysyłał, bo on kupił taki prezent, że poczta była droższa – żartował Ślączka. – Wróciłem do Rzeszowa i chciałem taki wynik osiągnąć – dodał już na poważnie, komentując awans do ekstraligi.

Orzeł Łódź miał po przegranym meczu wystąpić jeszcze w barażach z Włókniarzem Częstochowa, ale prezes łódzkiego klubu zapowiedział, że do nich nie przystąpią, bo nie mają pieniędzy.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

 

 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama