Zdjęcie: Pixabay

Największy sprzedawca prądu w Polsce z Grupy PGE został sponsorem Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów, która kształci młodych adeptów piłki nożnej.

W akademii szkoli się 420 zawodników (w tym 22 zawodniczki) w kategorii wiekowej 7-19 lat. Największy sukces ostatnich lat to trzy zespoły występujące w Centralnej Lidze Juniorów – U15, U17 i U18 w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022. Kilku zawodników U15/U14 regularnie jeździ na zgrupowania kadr Polski i Akademii Młodych Orłów.

PGE Obrót właśnie została sponsorem Akademii Stali Rzeszów w ramach programu PGE Junior. Jego celem jest wspieranie inicjatyw sportowych na terenie całego kraju, promujących zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży.

– Akademia Stali stawia nie tylko na ogólny sportowy rozwój młodzieży, ale także na kształtowanie charakterów. Oferuje wysoki poziom szkolenia i ma długofalowe plany na przyszłość. Mamy nadzieję, że przyczynimy się do kolejnych sukcesów osiąganych przez młode zawodniczki i zawodników – mówi Mariusz Rędaszka, prezes PGE Obrót.

Akademia Piłkarska Stali Rzeszów skupia się na wszechstronnym rozwoju młodych ludzi. Zawodnicy trenują nie tylko piłkę nożną. Młodzi adepci futbolu mają także zajęcia z innych dyscyplin sportu – lekkoatletyki, akrobatyki i motoryki. Poznając tajniki każdej z nich, rozwijają umiejętności przydatne na boisku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Jakość u nas jest na pierwszym miejscu. Przy tworzeniu naszej akademii inspirowaliśmy się najlepszymi ośrodkami w Europie, odwiedzając je i rozmawiając z ich twórcami – mówi Rafał Kalisz, prezes Stali Rzeszów i prezes firmy Fibrain, głównego sponsora klubu piłkarskiego wraz z akademią.

Akademia od początku uczestniczy w Programie Certyfikacji PZPN dla Szkółek Piłkarskich. W 2019 r. otrzymała najwyższy, złoty certyfikat, obowiązujący do końca 2023 r.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama