Zdjęcie: Materiały prasowe

Ponad 100 nowych specjalistów IT zatrudni rzeszowska spółka informatyczna PGS Software. Biurowiec firmy przy ul. Gen. Maczka urośnie o dwa piętra. 

Rekrutacje już trwają. Firma poszukuje obecnie programistów z doświadczeniem w Cloud Migration, Serverless, Big Data i Machine Learning. W PGS Software zatrudnienie znajdą też przedstawiciele nowych w rzeszowskim IT zawodów, takich jak Solutions Architect.

– Wiemy, że na podkarpackim rynku nie brakuje ambitnych programistów z pasją, którzy chcieliby się rozwinąć, zdobyć dodatkowe umiejętności i sprawdzić się na przykład jako DevOps Engineer. Cały czas szukamy ludzi, którzy nie boją się ciekawych wyzwań i chcą podążać za trendami w IT – zachęca Andrzej Gaweł z rzeszowskiego biura PGS Software.

Jednym z kierunków rozwoju branży są rozwiązania w „chmurze”. Według firmy analitycznej Gartner wydatki na usługi IT w tym zakresie wzrosną z 19 proc. do 28 proc. w 2022 roku, a dostawcy cloud przejmą znaczną część rynku. Migracja i usługi chmurowe to jeden z obszarów rozwoju PGS Software.

Obecnie kluczowa jest specjalizacja i podążanie za rynkowymi trendami. Musimy być elastyczni, bo rynek IT bardzo szybko się rozwija. Dlatego już dzisiaj wybieramy te najbardziej innowacyjne kierunki, które dają nam szansę na realizację ciekawych projektów w Rzeszowie – mówi Łukasz Jaworski z PGS Software.

Trwające od kwietnia ub. r. prace związane z rozbudową biura PGS Software zbliżają się do końca. Nowe przestrzenie zostaną oddane do użytku w drugim kwartale 2019 roku. Oprócz nowych przestrzeni biurowych, sal konferencyjnych i szkoleniowych, na czwartym piętrze, powstanie strefa rozrywki i restauracja dla pracowników firmy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Każdy lubi dobrze zjeść, stąd też wpadliśmy na pomysł, aby na najwyższym piętrze budynku znalazła się restauracja, w której będzie można zrobić sobie przerwę na świeży, smaczny i zdrowy posiłek – dodaje Andrzej Gaweł. – Poza tym, dzięki szklanym ścianom będziemy mieć imponujący widok na okolicę.

Wraz z rozbudową biura zostaną utworzone też dodatkowe miejsca parkingowe.

PGS Software jest obecny na rzeszowskim rynku IT od ponad 10 lat. Przez ten czas oddział, który początkowo zatrudniał 8 osób, rozrósł się do 250-osobowego zespołu. Budynek firmy po rozbudowie pomieści ponad 350 specjalistów.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama