Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Ponad 100 nowych specjalistów IT zatrudni rzeszowska spółka informatyczna PGS Software. Biurowiec firmy przy ul. Gen. Maczka urośnie o dwa piętra. 

Rekrutacje już trwają. Firma poszukuje obecnie programistów z doświadczeniem w Cloud Migration, Serverless, Big Data i Machine Learning. W PGS Software zatrudnienie znajdą też przedstawiciele nowych w rzeszowskim IT zawodów, takich jak Solutions Architect.

– Wiemy, że na podkarpackim rynku nie brakuje ambitnych programistów z pasją, którzy chcieliby się rozwinąć, zdobyć dodatkowe umiejętności i sprawdzić się na przykład jako DevOps Engineer. Cały czas szukamy ludzi, którzy nie boją się ciekawych wyzwań i chcą podążać za trendami w IT – zachęca Andrzej Gaweł z rzeszowskiego biura PGS Software.

Jednym z kierunków rozwoju branży są rozwiązania w “chmurze”. Według firmy analitycznej Gartner wydatki na usługi IT w tym zakresie wzrosną z 19 proc. do 28 proc. w 2022 roku, a dostawcy cloud przejmą znaczną część rynku. Migracja i usługi chmurowe to jeden z obszarów rozwoju PGS Software.

Obecnie kluczowa jest specjalizacja i podążanie za rynkowymi trendami. Musimy być elastyczni, bo rynek IT bardzo szybko się rozwija. Dlatego już dzisiaj wybieramy te najbardziej innowacyjne kierunki, które dają nam szansę na realizację ciekawych projektów w Rzeszowie – mówi Łukasz Jaworski z PGS Software.

Trwające od kwietnia ub. r. prace związane z rozbudową biura PGS Software zbliżają się do końca. Nowe przestrzenie zostaną oddane do użytku w drugim kwartale 2019 roku. Oprócz nowych przestrzeni biurowych, sal konferencyjnych i szkoleniowych, na czwartym piętrze, powstanie strefa rozrywki i restauracja dla pracowników firmy.

Każdy lubi dobrze zjeść, stąd też wpadliśmy na pomysł, aby na najwyższym piętrze budynku znalazła się restauracja, w której będzie można zrobić sobie przerwę na świeży, smaczny i zdrowy posiłek – dodaje Andrzej Gaweł. – Poza tym, dzięki szklanym ścianom będziemy mieć imponujący widok na okolicę.

Wraz z rozbudową biura zostaną utworzone też dodatkowe miejsca parkingowe.

PGS Software jest obecny na rzeszowskim rynku IT od ponad 10 lat. Przez ten czas oddział, który początkowo zatrudniał 8 osób, rozrósł się do 250-osobowego zespołu. Budynek firmy po rozbudowie pomieści ponad 350 specjalistów.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

34 KOMENTARZE

 1. Olej podkarpackich Januszy informatyku pokroju pana Andrzeja z PGS.
  Poszukaj pracy zdalnej za satysfakcjonujące pieniądze.

 2. Ciągną wszelakie firmy informatyczne na Podkarpacie po tanią siłę roboczą. Mamy “fabrykę” robotników branży IT jaką jest Politechnika. Niestety NIKT, powtarzam NIKT nie płaci im godziwych pieniędzy. Pracuje w jednej z firm, i niby dlaczego na danym stanowisku w tej samej firmie, w Rzeszowie dostaje się połowę tego co w oddziale w Warszawie? Co mnie obchodzi, że tam życie kosztuje dwa razy więcej? Ta sama firma, ten sam stołek, nawet doświadczenie i umiejętności wyższe. O czym to świadczy? Ano o czystym wyzysku “roboli” z biedniejszych regionów kraju jakim jest Podkarpacie. W prawdziwych korporacjach, niezależnie w jakim regionie kraju pracujesz, płace na konkretnym stanowisku startują od tej samej kwoty. Ale w pseudo korporacjach taka prawda.

 3. Jest nadzieja! Andrzej musi tylko zacząć rozdawać mafinki za każdy pozytywny komentarz pod artykułem, jak to miało już kiedyś miejsce 😉

 4. Mają duże szanse na zatrudnienie tylu pracowników… ale muszą zacząć płacić lepsze pieniądze. Ostatnio miałem krótką pogawędkę z ich HR i jak powiedziałem im swoją stawkę to od razu podziękowali. W dalszym ciągu dużo firm w Rzeszowie płaci śmieszne pieniądze programistom. Na szczęście od kiedy weszła na rynek firma G2A dużo zaczęło się zmieniać na lepsze.

 5. Święta prawda. Nie dość że firma nie zatrudniła tych 50 pracowników to jeszcze stopniała. Gaweł może pomarzyć o 250 osobach w tej chwili.

 6. O zachowaniu AG krąży wiele plotek, niestety ów człowiek jest problemem rzeszowskiego odzialu… niemniej jednak życzę sukcesów tej firmie

 7. Jeżeli próba rzeczowej merytorycznej dyskusji kończy się tym, ze człowiek zostaje wyzwany od hejterów to nie świadczy to za dobrze o tym kto to pisze. Droga osobo z PGSu/ drogie osoby z PGSu stojące za tymi komentarzami, to co napisaliście świadczy tylko wyłącznie o waszym braku kultury. Mam nadzieje, ze Wy już posiadacie to lustro z Ikei, które tak doradzacie. Jeżeli nie to radzę kupić 🙂

 8. Panie Marku wydaje mi się jednak, że ten ktoś próbuje panu przekazać że pana komentarze nic nie wnoszą do tego artykułu i powinien Pan zamilknąć 🙂 Jedyną obrażoną na rzeczywistość osobą wydaje się być Pan. Wielu hejterow powinno kupić w ikea lustro dostosowane do swego wzrostu i ego.

 9. Dziękuje za miły komplement, czuje się tutaj naprawdę doceniony. Jednocześnie mam wrażenie, ze dyskutuje z kimś obrażonym na rzeczywistość i proponuje nabrać troszkę dystansu szanowny lowco talentów. Kilka głębokich wdechów i wydechów i będzie dobrze 🙂

 10. Marek jaki ty mądry jesteś, wow stary. To naprawdę robi wrażenie może zechciałbyś zostać CEO apple, bo ostatnio mają zadyszkę.

 11. Znam gości mają power! Znam takich co tylko ich akcje skupują, licząc na sowitą premie. A hejterom niech się bujają i obudza się z ręką w …. PGS tak trzymać! Robicie kupę dobrej roboty!

 12. odpowiedź dla “Optyka”: przepraszam ale pisząc takie słowa udowadniasz, że nie masz pojęcia o rynku pracy IT, a w szczególności o rzeszowskim, który jest specyficzny bo stosunkowo nieduży:)

 13. Zmień optykę a nie myślisz ze czasem możesz się mylić? Goście rosną z roku na rok, to że ktoś odchodzi to naturalne a co to ochronka dla każdego? No właśnie dlatego ze to rynek pracownika to każdy znajdzie jakieś zatrudnienie i odejść mu łatwo, nie swiadzczy to bynajmniej o jego jakości/umiejętnościach.

 14. Roman, rynek pracy it jest rynkiem pracownika wiec jeżeli ktoś się zwalnia to świadczy to w zdecydowanej większości źle o pracodawcy, a nie o pracowniku.

Comments are closed.