Reklama

Przyszli programiści uzyskają certyfikat i zdobędą praktyczną wiedzę o rozwiązaniach informatycznych używanych przez Facebooka, czy Google, biorąc udział w kursach organizowanych przed rzeszowski PGS Software.

W środę odbył się kurs FrontDev, na którym poruszano takie zagadnienia jak HTML, CSS, JavaScript i tworzenie interfejsów webowych.

W najbliższy poniedziałek (22 października) na Politechnice Rzeszowskiej (godz. 17:30, sala B305 w budynku B) odbędzie się kurs JavaDev, we wtorek (23 października) zaś w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie kurs SharpDev (18:00, aula Ra3). 

Na kursie JavaDev będzie można poznać m.in. Spring Framework, Web Services, ORM czy REST API. Z kolei SharpDev przybliży uczestnikom tajniki platformy .NET, języka C#, serwisów webowych, baz danych i testów. 

Udział w obu kursach jest bezpłatny. Aby wziąć w nich udział należy zapisać się poprzez stronę softwaretalks.pl. – Chcemy zarazić młodych ludzi pasją do programowania – mówi Mateusz Dronka, koordynator Akademii Developera z PGS Software.

– Udział w Akademii to dobre wejście w świat profesjonalnego programowania. To także szansa na bezpośrednią współpracę z ludźmi, którzy zajmują się programistycznymi problemami na co dzień i dobrze wiedzą, jakie technologie i narzędzia trzeba opanować, żeby sprawdzić się w pracy programisty – twierdzi Mateusz Dronka.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: