Zdjęcie: materiały prasowe

W najbliższy wtorek (22 listopada), w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego, w rzeszowskiej „Zorzy” zobaczycie „Pięć diabłów” w reżyserii Lei Mysius.

„Pięć diabłów” to największy hit tegorocznych Nowych Horyzontów. Kino Zorza pokaże go we wtorek, o godz. 18:30, bilety w cenie 12 zł.

„Pięć diabłów” to prawdziwa uczta dla zmysłów. Film Léi Mysius to wysmakowane wizualnie, oszałamiające i szalone love story, które niespodziewanie pobudza także nasze powonienie.

Młodziutka Vicki ma niezwykły dar: potrafi chwytać, zapamiętywać i odtwarzać wszystkie możliwe zapachy, które kolekcjonuje w starannie oznakowanych słoiczkach. Wśród nich szczególne miejsce zajmują te poświęcone zapachowi jej mamy, Joanne (znana z „Życia Adeli” Adèle Exarchopoulos).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ich z pozoru poukładane życie zaburza pojawienie się Julii, dawno niewidzianej, tajemniczej siostry męża Joanne. Vicki, zaintrygowana niespodziewaną wizytą ciotki, „kradnie” jej zapach i odkrywa, że dzięki niemu może przenieść się w przeszłość Julii, poznając skrywane od lat sekrety swojej rodziny. Na jaw wychodzą ogniste romanse, złamane serca i uśpione emocje.

„Pięć diabłów” to opowieść, która pulsuje podskórnym napięciem, wciąga niczym najlepszy thriller i w brawurowy sposób łączy nieoczywistą historię o miłości z parapsychologicznym fantasy. Za kamerą stanęła jedna z najciekawszych współczesnych reżyserek francuskich – Léa Mysius, twórczyni nagrodzonej m.in. w Cannes i Toronto Avy oraz współautorka scenariusza „Paryża. 13 dzielnicy”.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama