Ok. 40 załóg wzięło udział w piątkowym Rajdzie Pojazdów Zabytkowych w Rzeszowie. Jeszcze dzisiaj po południu będziecie mogli je podziwiać na Rynku.

Rajd jest jedną z eliminacji Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. W piątek zawodnicy pokonali ok. 130 km. Odwiedzili Port Lotniczy w Jasionce, Głogów Małopolski, skansen w Kolbuszowej, Park Historyczny w Bliznem, a wieczorem rywalizowali w wyścigu na ulicy Moniuszki w Rzeszowie.

Na koniec dnia pojazdy zabytkowe prezentowały się na ul. 3 Maja.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W rajdzie bierze udział 37 załóg. Można zobaczyć zabytkowe samochody wyprodukowane w latach 1919-1980. Najstarszym autem jest Mclaughlin z 1919 roku. Jest również m.in. przedwojenny Fiat 500 Toppolino, ciekawy cabriolet MGA i malutkie BMW Isetta, w którym przód auta to jego drzwi.

Dziś kolejny etap Rajdu Pojazdów Zabytkowych. Uczestnicy przejadą do Łańcuta i Kraczkowej. Wyniki będą znane po południu. Pojazdy będzie można zobaczyć także podczas prezentacji na rzeszowskim Rynku. Piękno dawnej motoryzacji i mody z ubiegłego wieku dostępne będzie dla zwiedzających od godz. 14:30 do 16:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama