Kadr z teledysku. Zdjęcie: Youtube.com / Agata Sobocińska
Reklama

Szczecińska wokalistka Agata Sobocińska „pobłądziła” w Rzeszowie tak bardzo, że aż nakręciła w nim klimatyczny teledysk z miłością i stolicą Podkarpacia w roli głównej. Zobaczcie sami, jaki nasz Rzeszów jest w nim piękny!

„Zapomnijmy się, pobłądzimy tam, gdzie nie znajdzie nas cały świat” – śpiewa pochodząca ze Szczecina Agata Sobocińska w piosence „Chodź do Mnie”, do którego  klimatyczny teledysk nakręcono w Rzeszowie. Opowiada on historię miłości dwojga nastolatków, którzy spacerują wieczorem po Moście Mazowieckiego, rzeszowskim Rynku, deptaku, siedzą na ławce przy Alei Lubomirskich oraz spotykają się na okrągłej kładce.

To właśnie w tych miejscach – charakterystycznych dla Rzeszowa – rodzi się ich miłość. Nie wiem, na ile świadomi byli tego twórcy, ale stawiając na młodych bohaterów teledysku wyeksponowali przy okazji pośrednio jeszcze to, czym stolica Podkarpacia chętnie się chwali, czli fakt, że miasto przyciąga młodych.

W teledysku Sobocińskiej “zagrała” także scena kameralna Filharmonii Podkarpackiej. Przyciemnione światła, podniosłość miejsca i stojąca na czele pięknie ubrana wokalistka niczym sopranistka, śpiewająca swoje najważniejsze w życiu arie, dodały utworowi niezwykły klimat, który podkreśliły dźwięki różnych instrumentów od wiolonczeli po niesamowite solo saksofonu

Warto też dodać, że dla wokalistki utwór „Chodź do Mnie” to najbardziej osobisty kawałek z płyty „Już na Zawsze”, więc tym bardziej powinniśmy się cieszyć, że choć Rzeszów może nie jest stolicą kultury, to jednak swoim klimatem inspiruje artystów do pięknych, emocjonalnych wynurzeń.

Na scenie filharmonii, podkreślając jeszcze bardziej podniosłość chwili, Agacie Sobocińskiej towarzyszyli: Tomasz Biniek (gitara), Robert Zduńczyk (bas), Mirosław Browarny (perkusja) Grzegorz Stasiuk (fortepian) i Marcin Kajper (saksofon).

Agata Sobocińska to polska piosenkarka, autorka tekstów, wykonująca szeroko pojętą muzykę pop. Występuje wraz z zespołem, którego pomysłodawcą jest Tomasz Biniek, kompozytor muzyki i wieloletni manager. Frontmenka zespołu o oryginalnej barwie głosu, na co dzień skromna, scenicznie wulkan energii.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.