Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie podała informację o rozpoczęciu dochodzenia epidemiologicznego w dwóch lokalnych szpitalach. 18 osób przebywa na kwarantannie.
– 30 lipca uzyskano wynik pozytywny u pielęgniarki pracującej w Szpitalu MSWiA oraz Szpitalu Specjalistycznym im. św. Rodziny w Rudnej Małej – potwierdza Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie. – Ustalono wszystkie osoby z bezpośredniego kontaktu. Jest ich 13, w tym personel, pacjenci i środowisko domowe.
O pięciu innych osobach, które należy objąć kwarantanną, WSSE przekazała informację do odpowiednich stacji powiatowych sanepidu.
Ogółem na terenie miasta Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego kwarantanną objęto 575 osób. Jak przekonuje rzecznik Dorota Gibała, ostatnie odnotowane przypadki zakażenia koronawirusem na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego nie są powiązane ze szpitalami.
(cm)
redakcja@rzeszow-news.pl
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.

![Pijany kierowca BMW doprowadził do dramatu. Wiózł trzech pijanych pasażerów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/wypadek-pagorek-1-218x150.jpg)





![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)




![Tusk w Rzeszowie. Premier ogłosił, że Polska i Ukraina zbudują “armadę dronową” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/expo-ukraina-rzeszow-tusk-2-218x150.jpg)


![Nowy most w powiecie rzeszowskim już otwarty. To zmiana dla lokalnej społeczności [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/most-wola-rafalowska-2-218x150.jpg)

![Rzeszów rozdaje pieniądze na zabytki. Kto dostał dotacje i ile? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zabytki-rzeszow2026-218x150.jpg)
![Nowa droga w Rzeszowie potwierdzona. Ten łącznik ma zmienić układ komunikacyjny [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/02/ropczycka-2-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)









![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)



![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)






![Pijany kierowca BMW doprowadził do dramatu. Wiózł trzech pijanych pasażerów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/wypadek-pagorek-1-100x70.jpg)

![Nowy most w powiecie rzeszowskim już otwarty. To zmiana dla lokalnej społeczności [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/most-wola-rafalowska-2-324x235.jpg)