Zdjęcie: materiały prasowe

Zobacz miasto w klimacie Cyberpunka – zachęcają twórcy gry Save The City. To pierwsza gra miejska w Rzeszowie w technologii rozszerzonej rzeczywistości. 

Futurystyczny Rzeszów, system kontroli obywateli, ruch oporu oraz ważna misja do wykonania dla każdego. Od środy, 14 lipca, dostępna jest pierwsza Polsce gra miejska w technologii rozszerzonej rzeczywistości.

Celem gry jest uratowanie miasta przed autorytarnym Horusem, systemem dążącym do całkowitego kontrolowania obywateli. Narzędziem nadzoru jest skomplikowany system oceniania i przyznawania punktów mieszkańcom.

W świecie Horusa każdy obywatel sprowadza się do danych i statystyk oraz ogólnej oceny przydatności społecznej. Jeżeli według systemu nie jesteś „dobrym” obywatelem, to nie należy ci się możliwość skorzystania np. z urlopu w pracy, kredytu albo skazany jesteś na mieszkanie w gorszych dzielnicach. 

Celem graczy jest zniszczenie Horusa i przywrócenie normalności w mieście.

Gracze, aby wykonać misję, muszą odkrywać miasto, znajdując i rozwiązując zadania, które dostępne są tylko w wybranych lokalizacjach miejskich. Wszystkie elementy gry wyświetlane są w technologii rozszerzonej rzeczywistości, czyli tak jak słynne Pokemony, mogą być nanoszone na realną rzeczywistość poprzez ekran telefonu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W grze znalazły się również misje poboczne wymagające od graczy zapoznania się z otoczeniem. Dzięki temu gracze poznają charakterystyczne elementy infrastruktury miejskiej, np. Plan Wiedemanna czy pomnik Tadeusza Kościuszki.

„Save The City” to doskonała okazja na poznanie miasta poprzez emocjonującą rozgrywkę, która dzieje się w różnych miejscach w Rzeszowie. Na graczy czekają zadania do rozwiązania, m.in. przy fontannie multimedialnej, pomniku Tadeusza Nalepy czy Wisłoku. Gra jest idealną propozycją dla młodzieży, całych rodzin z dziećmi oraz turystów.

Twórcami gry jest rzeszowskie Riddle Studio, powstałe ze współpracy dwóch lokalnych firm: Simplicity Games oraz escaperoomu Share_Lock. Gra jest dostępna na platformach AppStore oraz Google Play. Telefon powinien obsługiwać wtyczkę ARCore lub ARKit. 

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Rzeszowie, firmy G2A oraz Centrum Medycznego Medyk w pierwszym roku istnieje możliwość darmowej gry.

Oprac. (pl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama