Pierwsza na świecie Orkiestra Księżniczek przyjedzie do Rzeszowa!

Reklama

13 stycznia 2024 roku w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbędzie się bestseller na polskiej scenie muzycznej. Wystąpią soliści polskich i europejskich scen operowych, balet oraz jedyna na świecie Orkiestra Księżniczek.

 

Zdjęcia: materiały organizatorów

Orkiestra Księżniczek podbija aktualnie polskie sale koncertowe. Na jej koncerty corocznie przybywają setki tysięcy melomanów z kraju i z całej Europy.

Noworoczny Koncert Wiedeński, to zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą widzów do magicznego, wiedeńskiego świata króla walca – Johanna Straussa. Nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów.

– Udowodnimy tym samym, że muzyka łączy pokolenia i nie zna granic – zapowiada Urszula Kocik z agencji Tomczyk Art, która jest organizatorem koncertu.

Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Wzruszają i bawią publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco – mówią organizatorzy. Koncerty Wiedeńskie są połączeniem klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów. 

Zabrzmią największe, ponadczasowe i bliskie sercom melomanów przeboje Straussa. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”.

Publiczność na koncercie usłyszy m.in. walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, Arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą dusza śpiewa”, polkę „Tritsch-Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego”.

Koncert Wiedeński 2 – „Nowy program” odbędzie się 13 stycznia 2024 roku w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie (ul. Chopina 30), o godz. 17:00. Bilety (od 169 zł) są w sklepie muzycznym Riff (ul. Dąbrowskiego 17) i na stronie: www.tomczykart.pl.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama