Po raz pierwszy w Polsce udało się sfinansować projekt biznesowy z udziałów internautów. Internetowy rynek alkoholi regionalnych allcool.pl rozpoczął działalność dzięki funduszom zebranym przez serwis crowdangels.pl.

Allcool.pl to pierwsza spółka w Polsce sfinansowana przez crowdfunding udziałowy. Crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe, staje się coraz bardziej popularny. W 2013 roku internauci sfinansowali projekty na ponad 3 mld dolarów.

Crowdangels.pl to pierwsza platforma finansowania społecznościowego przedsięwzięć biznesowych w Polsce. Daje nową możliwość pozyskania kapitału na start lub rozwój innowacyjnej działalności gospodarczej.

100 proc. finansowania

– Crowdangels.pl została stworzona dla osób z niebanalnymi pomysłami na biznes, które wiedzą jak je skomercjalizować i poszukują wsparcia finansowego dla projektu w zamian za udziały w planowanym przedsięwzięciu. To portal dofinansowany z projektu „InnoFund – Kapitał na innowacje”, realizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – wyjaśnia Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Crowdangels.pl ma na swoim koncie pierwszy sukces. Projektodawcy, którzy uruchamiają pierwszy w Polsce internetowy rynek alkoholi regionalnych allcool.pl pozyskali przez crowdangels.pl inwestorów do projektu.

Poszukiwali 50 tys. złotych, oferując w zamian 20 proc. udziałów w projekcie. Poziom finansowania osiągnął 100 proc. Kampania crowdfundingowa projektu allcool.pl zakończyła się sukcesem.

Zostań udziałowcem

Projektodawcy postanowili skorzystać z popularności, jaką cieszy się ich projekt i w porozumieniu z serwisem dopuścili do overfundingu, czyli dalszego inwestowania za większą pulę udziałów. Projekt ma już na swoim koncie około 64 tys. zł zebranych od 21 inwestorów.

– Bez wsparcia inwestorów start z projektem dla twórców allcool.pl byłby znacznie trudniejszy. Teraz mogą śmielej myśleć o przyszłości – mówi Przemysław Róziecki z Crowdangels.pl.

Twórcy serwisu zapraszają do zgłaszania projektów. Każdy solidnie przygotowany może liczyć na darmową pomoc ze strony ekspertów serwisu. Promocja projektów w crowdangels.pl jest również bezpłatna.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama