Reklama

„Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste” – pod takim hasłem w najbliższą środę (18 marca) na dworcach kolejowych, m.in. w Rzeszowie odbędzie się akcja współorganizowana przez Fundację WOŚP, PKP SA i Przewozy Regionalne.

 

To już druga odsłona wydarzenia w tym roku. Każdy z podróżnych obecnych na wytypowanych do akcji dworcach będzie mógł tego dnia zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Szkolić będą dzieci ze szkół podstawowych (klasy I-III), które biorą udział w programie edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Ich pracę wspierać będą  wykwalifikowani instruktorzy programu.

Akcja będzie odbywać się jednocześnie na 10 dworcach kolejowych, m.in. w Rzeszowie.

Pierwsza edycja szkoleń odbyła się w połowie lutego i cieszyła się sporym zainteresowaniem. Kolejne zajęcia będą organizowane co miesiąc, do końca roku (z wyłączeniem lipca i sierpnia). W sumie wytypowanych zostanie aż 40 obiektów. W każdym z nich zajęcia będą odbywać się co najmniej 2 razy.

„Pierwsza Pomoc – to dziecinnie proste” będzie kolejną ogólnopolską akcją Fundacji WOŚP związaną z nauką pierwszej pomocy po Światowym Dniu Pierwszej Pomocy oraz biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

W 2013 roku próba ustanowienia rekordu, która odbyła się z okazji „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”, zaangażowała ponad 83 tys. osób z 1 132 instytucji z całej Polski.

W czasie tych przedsięwzięć Jurek Owsiak i instruktorzy Fundacji WOŚP chcą namówić wszystkich Polaków do tego, żeby nauczyli się pierwszej pomocy i nie bali się jej później udzielać.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: