Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do 15 września trwają zapisy na trzydniowe zajęcia „ABC Przedsiębiorczości”, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie.

Warsztaty poprowadzi Dariusz Wyrwa – wykładowca akademicki, doktor nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, doradcy zawodowi WUP i Dorota Kijowska z ZUS w Rzeszowie. Zajęcia są bezpłatne.

Każdego roku w warsztatach udział bierze blisko 100 mieszkańców województwa podkarpackiego. Najważniejszą częścią zajęć jest opracowanie i możliwość konsultacji własnego biznesplanu, podstawy księgowe oraz ubezpieczenia społeczne związane z prowadzeniem firmy.

W standardzie programu znajduje się również informacja o samoocenie i modelowych cechach przedsiębiorcy, zasady ubiegania się o wsparcie doradcze oraz pieniądze z funduszy krajowych i europejskich.

W trakcie zajęć uczestnicy uczą się przygotowywać dokumenty rejestracyjne indywidualnej działalności gospodarczej. Program jest dodatkowo stale aktualizowany o nowe zagadnienia wspomagające skuteczne zakładanie i prowadzenie własnego biznesu na terenie Podkarpacia.

Uczestnicy „ABC Przedsiębiorczości” zyskują praktyczną wiedzę o zakładaniu własnego biznesu potwierdzoną zaświadczeniem o udziale w szkoleniu.

Zajęcia odbędą się w dniach 20-22 września i 27-29 września br. w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie przy ul. Naruszewicza 11.  Zainteresowani poradą grupową „ABC Przedsiębiorczości” mogą się zgłaszać do 15 września, osobiście w Centrum lub telefonicznie pod numerem (17) 77 37 089 i (17) 77 37 080.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: