Rozpoczęły się zapisy na jedyny w swoim rodzaju bieg. Nietypowy, bo uczestnicy będą biec po pasie startowym w Jasionce. I to w nocy. Do pokonania będą mieli 5 km.

Bieg SKYWAYRUN odbędzie się w nocy z 18 na 19 kwietnia z soboty na niedzielę. Organizatorzy przewidzieli, że weźmie w nim udział 900 osób. Trasa zostanie wyznaczona na terenie pasa startowego i dróg kołowania portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Dokładny przebieg trasy zostanie opublikowany najpóźniej dwa tygodnie przed biegiem. Wtedy też będą podane dokładne godziny odpraw dla poszczególnych zawodników.

– Na pomysł cyklu biegów po płycie lotniska wpadła grupa ludzi związana od paru lat ze środowiskiem biegowym. W ostatnich latach bieganie zrobiło się bardzo popularne. Najwięcej organizowanych biegów to biegi uliczne, które, choć cieszą się dużym powodzeniem wśród biegaczy, wszystkie są do siebie bardzo podobne. Sami biegacze określają je często, jako oklepane bądź nudne. Zaczynają wymagać od organizatorów niebanalnych pomysłów, jak np. bieganie po pasie startowym, czyli jednym z najbardziej niedostępnych miejsc w przestrzeni publicznej – mówią nam organizatorzy SKYWAYRUN.

Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania 5 km. Zapisy już się rozpoczęły. Kliknij TUTAJ.

Udział w biegu jest płatny. Dla zawodników organizatorzy przygotowali dwa pakiety Standard i Premium (dla 100 osób). W tym pierwszym opłata do 1 kwietnia wynosi 55 zł, od 2 kwietnia do 17 kwietnia – 75 zł. Za pakiet Premium do 1 kwietnia trzeba zapłacić 99 zł. Opłatę startową należy wpłacić w terminie 3 dni roboczych od dnia rejestracji.

W pakiecie Standard zawodnicy otrzymają: koszulkę techniczną, numer startowy, pamiątkowy medal na mecie, wodę lub napój izotoniczny, worek na depozyt, zwrotny chip do pomiaru czasu i niespodzianki od sponsorów.

W pakiecie Premium dodatkowo pamiątkowy medal wraz z numerem startowym w unikalnej oprawie i samoprzylepną tabliczkę z osiągniętym czasem do przyklejenia na oprawie. Zostanie ona wysłana listem po biegu.

– Taka spersonalizowana ramka to świetna pamiątka z niezwykłego wydarzenia, jakim będzie SKYWAYRUN. Większość biegaczy ma w domu szuflady pełne medali z wielu imprez. My nie chcemy trafić do szuflady, chcemy żeby uczestnicy dobrze spędzili czas, a bieg pozostał na długo w ich pamięci. Wiąże się to z naszym podejściem do tworzenia nowej jakości imprez biegowych. Uważamy, że detale są ważne, a zadowolenie i satysfakcja uczestników biegu SKYWAYRUN są dla nas najważniejsze – podkreślają organizatorzy.

Podczas biegu biuro zawodów będzie się mieściło w terminalu głównym portu lotniczego w Jasionce. Biuro będzie otwarte w godzinach 17:30-22:00. Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania, możecie pisać na adres: biuro@skywayrun.pl. Uruchomiona została także strona www.skywayrun.pl, na której publikowane są aktualne informacje o biegu.

Organizatorzy biegu zapowiadają, że mają kolejne pomysły. Następnym jest SKYWAYRUN Military. Szczegóły poznamy wkrótce.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama