Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

23-letni Krzysztof Białas, student Uniwersytetu Rzeszowskiego, został przewodniczącym ogólnopolskich struktur Niezależnego Zrzeszenia Studentów. 

– To dla mnie ogromny zaszczyt i wyzwanie. Jestem dumny, że mogę reprezentować NZS na najwyższym szczeblu – mówi nam Krzysztof Białas, który jest obecnie na piątym roku socjologii na UR. 

Wybory nowych władz Niezależnego Zrzeszenia Studentów odbyły się 8 sierpnia na Krajowym Zjeździe Delegatów w Warszawie. 50 delegatów, którzy reprezentują polskie uczelnie, na których działa NZS, wybrało Krzysztofa Białasa na przewodniczącego NZS.

Po raz pierwszy w 40-letniej historii na czele NZS stanął student Uniwersytetu Rzeszowskiego. Krzysztof Białas był dotychczas wiceprzewodniczącym NZS ds. studenckich. Wcześniej przez dwa lata kierował NZS na UR.

Krzysztof Białas, jako członek zarządu krajowego NZS, działał m.in. na rzecz wsparcia psychologicznego na polskich uczelniach. Powstała grupa ekspertów wsparcia psychologicznego, do której studenci mogli zgłaszać się po bezpłatne wizyty online.

Krzysztof Białas przewodniczącym NZS będzie do czerwca 2021 roku. – To bardzo kompetentna osoba. Wszystkie zadania, jakie mu się powierza, wykonuje na 120 procent. Profesjonalista, jest lubiany, wzbudza zaufanie – mówi Kamila Pasternak z NZS. 

Krzysztof Białas mówi, że jednym z najważniejszych zadań, jakie przed sobą stawia, to nie tylko kontynuacja tego, co NZS robi na co dzień, ale także zabieranie głosu w ogólnopolskich sprawach. 

– Jak choćby w sprawach dotyczących życia studentów w dobie pandemii. Gdy ona wybuchła, opublikowaliśmy raport na ten temat. Chcemy nawiązać też szerszą współpracę z przedsiębiorcami. Musimy reagować na bieżące problemy studentów – mówi Białas.

Do Niezależnego Zrzeszenia Studentów w całym kraju należy ponad 3000 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: