Zdjęcie: Materiały organizatorów. Zlot fanów Realu w Warszawie
Reklama

Tego jeszcze w naszym mieście nie było. W dniach 17-18 listopada do Rzeszowa z całej Polski zjadą fani Realu Madryt! 

Właśnie w naszym mieście odbędzie się 23. Ogólnopolski Zlot Kibiców Realu Madryt. Jego organizatorem jest Stowarzyszenie Águila Blanca, zrzeszające fanów drużyny „Królewskich”.

Dotychczas zlot polskich kibiców zwycięzcy ostatniej edycji Ligi Mistrzów odbywał się przy okazji „El Clásico”, czyli starcia Realu z FC Barceloną, ale w tym sezonie termin najgorętszego meczu w Europie dla wielu kibiców jest niefortunny, bo odbędzie się 23 grudnia, dzień przed Wigilią. 

Dlatego Stowarzyszenie Águila Blanca zdecydowało, że zlot odbędzie się przy okazji derbów Madrytu, czyli meczu Real vs. Atletico. Emocji wcale nie będzie brakowało, mimo, że ekipa Diego Simeone w tym sezonie nie zachwyca – minimalizm w lidze hiszpańskiej (czwarte miejsce w tabeli, dotychczas żadnej porażki) i słabe wyniki w Lidze Mistrzów (aktualnie trzecie miejsce i niewielkie szanse na wyjście z grupy).

Starcia Realu z Atletico rozgrzewają fanów obu drużyn do czerwoności. Drużyna Simeone od wielu sezonów nie jest już chłopcem do bicia dla „Królewskich”. Obie drużyny aktualnie są w lekkim dołku. Wynik tego meczu będzie szalenie ważny dla obu ekip. Przegrany prawdopodobnie straci już jakiekolwiek szanse na mistrzostwo w lidze hiszpańskiej. Real i Atletico mają obecnie po 23 punkty i do lidera – Barcelony – tracą już 8 punktów. 

Tegoroczne derby Madrytu po raz pierwszy odbędą się na nowym stadionie Atletico – Wanda Metropolitano. 

Zdjęcie: Materiały organizatorów. Zlot fanów Realu w Poznaniu
Zdjęcie: Materiały organizatorów. Zlot fanów Realu w Poznaniu

Podczas 23. Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców Realu Madryt kibice hiszpańskiego giganta mecz zobaczą w Rzeszowie 18 listopada w klubie Lukr w Millenium Hall. Kibice do stolicy Podkarpacia przyjadą już dzień wcześniej – 17 listopada. Wieczorem o godz. 19:00 w Estrada Caffe wezmą udział w imprezie integracyjnej. Uczestnicy zlotu mają zapewniony darmowy wstęp. Na wejściu będzie sprawdzana lista obecności.

Dzień później, 18 listopada, odbędzie się tradycyjny turniej piłkarski. Drużyny złożone z kibiców Realu Madryt rozpoczną rywalizację o godzinie 9:30 w hali Strefa Sportu Rzeszów przy ul. Powstańców Styczniowych 27. Turniej będzie trwał do godz. 15:00. 

Drużyny składać się muszą z minimum 5 zawodników (bramkarz + 4 osoby w polu). Rywalizacja toczyć się będzie w dwóch grupach składających się z czterech zespołów. Warunkiem uczestnictwa drużyny jest posiadanie w składzie co najmniej dwóch członków Águila Blanca z opłaconym członkostwem. Każdy zawodnik, który nie jest członkiem stowarzyszenia, a został wcześniej zgłoszony do drużyny, musi zapłacić za udział w turnieju 10 zł. 

Wszyscy zawodnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Utworzone zespoły, kapitan drużyny musi zgłosić poprzez wysłanie maila do najbliższego piątku 10 listopada do 21:00 na adres: bartek.radecki@aguilablanca.pl. W temacie wiadomości trzeba wpisać: Drużyna na turniej – zlot w Rzeszowie. W treści maila zaś nazwę drużyny, imię i nazwisko kapitana i skład z podanymi numerami legitymacji członków.

Po piłkarskiej rywalizacji pomiędzy fanami Realu przyjdzie czas na oglądanie wieczornego meczu z Atletico. Początek o godz. 19:00. Aby wziąć udział w zlocie, należy wysłać zgłoszenie najpóźniej do godz. 21:00 12 listopada na adres: daniel.manczak@aguilablanca.pl

W treści należy podać:

Temat: Zgłoszenie na zlot w Rzeszowie. 

1. Imię i nazwisko 

2. Członkostwo w stowarzyszeniu Águila Blanca – TAK/NIE (nr. legitymacji) 

3. Piątkowa impreza integracyjna – TAK/NIE 

4. Udział w sobotnim turnieju piłkarskim – TAK/NIE (jeśli masz swoją drużynę, koniecznie wpisz jej nazwę, w przeciwnym razie zostanie Ci przydzielona losowo) 

5. Wspólne oglądanie meczu – TAK/NIE 

6. Typowany wynik spotkania (zwycięstwo Realu, bądź remis) 

Każda osoba, która nie jest członkiem Águila Blanca, musi przed wejściem zapłacić 10 zł. Osoby posiadające ważną legitymację członkowską stowarzyszenia uczestniczą w imprezie bezpłatnie.

Fot. Materiały organizatorów. Polscy fani Realu Madryt na meczu z Sevillą
Fot. Materiały organizatorów. Polscy fani Realu Madryt na meczu z Sevillą

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama