Pierwszy rzeszowski triathlon za nami. Ponad 300 zawodników na starcie [FOTO]

Kacper Adam z Wrocławia wygrał niedzielny triathlon, który po raz pierwszy odbył się w Rzeszowie. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników.

Triathlon w Rzeszowie odbył się na dwóch dystansach: 1/4 i 1/8 Ironman. Zawodnicy musieli odpowiednio przepłynąć 950 m i 475 m, przejechać rowerem 45 km i 22,5 km oraz przebiec dystans 10,5 km i 5,25 km.

Trasa pierwszego rzeszowskiego triathlonu obejmowała Żwirownię, tereny os. Budziwój oraz bulwary. W zawodach brało udział ponad 300 zawodników, wśród nich było 27 kobiet. Najmłodsi zawodnicy mieli 16 lat, a najstarszy 63 lata. Rzeszowskiego triathlonu nie ukończyło tylko dwóch zawodników.

W kategorii OPEN 1/4 IM wygrał Kacper Adam (Wrocław) z czasem 2:01:10. Tuż za nim uplasował się Maciej Brzyski z Rzeszowa (2:09:42). Trzecią lokatę zajął Łukasz Szumiec z Jasła z czasem 2:11:41.

Najlepszą kobietą w kategorii OPEN 1/4 IM, która zajęła 74. miejsce, była Edyta Macuba z Warszawy (2:50:48). Na 83. miejscu uplasowała się Karolina Kochaniec-Matuszczak z Lublina (2:53:42), dzięki czemu została drugą najlepszą kobietą. Trzecie miejsce zajęta Kinga Uryga z Krakowa (2:56:49), która w klasyfikacji generalnej była 85.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na dystansie 1/8 IM  najlepsi okazali się dwaj rzeszowianie: Lary Zębatka z czasem 1:07:03 i Misiek Rzeszutek (1:11:16). Z kolei trzecią lokatę zajął Dominik Szumiec z Jasła (1:11:22). Kolejnego rzeszowianina – Wojciecha Majewskiego wyprzedził o nieco ponad 2 minuty.

Wśród kobiet liderką okazała się Magdalena Mika-Hoffmann z Krakowa (1:34:16), która a klasyfikacji generalnej zajęła 53. miejsce. Drugą kobietą 1/8 IM  została  mieszkanka Ropczyc – Magdalena Rachwał-Chmura (1:34:24), która dotarła na metę jako 56. zawodnik. Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Paulina Stopyra z Lublina z czasem 1:38:55 i z ogólną lokatą 69.

Najlepszym rzeszowianinem na dystansie 1/8 IM okazał się Lary Zębatka, a na 1/4 IM Maciej Brzyski. Jeśli chodzi o kobiety, to najlepszymi rzeszowiankami zostały: Beata Fiuk (1/4 IM) i Justyna Staszek (1/8 IM).