Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

– Zmobilizujcie znajomych, przyjaciół, rodziców, wrogów, wszystkich! Bo każda złotówka się liczy. Pomóżcie nam! Chcemy, aby ten serial powstał – apelują twórcy serialu „W pępku świata”, którzy pieniądze na swoją produkcję zbierają za pośrednictwem  platformy crowdfundingowej „Polak potrafi”.

Chcieć to znaczy móc! I z takiego założenia wyszła już chociażby Sylwia Bajek, która wraz ze swoim partnerem Szczepanem Brzeskim właśnie zdobywa Górę Gór. Ta 25-letnia rzeszowianka zbierała część pieniędzy na wyprawę poprzez platformę crowdfundingowej „Polak potrafi”. Jej cel został osiągnięty. Życzliwe  serca wpłaciły nawet więcej pieniędzy niż młoda miłośniczka gór się spodziewała.

Teraz kolejni kreatywni, ambitni, przesympatyczni ludzie również chcą spełnić swoje marzenie. Chodzi o Kamila Dobrowolskiego (aktor rzeszowskiego teatru Maska) i jego ekipę – to właśnie oni próbują stworzyć pierwszy internetowy serial o Rzeszowie zatytułowany „W pępku świata”.

Produkcja ta, to pełna słownego i sytuacyjnego humoru komedia, o lekkim zabarwieniu tragikomedii. „Pragniemy rozśmieszyć widza, ale także pozwolić mu na chwilę  refleksji” – piszą o swoim projekcie twórcy serialu.

Akcja „W pępku świata” toczy się w Rzeszowie odbitym w krzywym zwierciadle i oscyluje wokół Marka – młodego absolwenta filozofii, który postanawia zmienić swoje dotychczasowe życie. Główny bohater rzuca pracę w warszawskiej korporacji, wyprowadza się od rodziców i przenosi się do Rzeszowa, by zamieszkać u boku swojej dziewczyny – Niny. Ta lepiej czuła się jednak w związku na odległość i dlatego decyduje zakończyć swoją znajomość z warszawiakiem.

Marek mimo wszystko postanawia zostać i stawić czoła miastu, które nie oszczędzi mu wrażeń i przygód okazując się tytułowym „pępkiem świata”.

To, co tę produkcję wyróżnia to przede wszystkim korzystanie twórców serialu z rzeszowskiego utalentowanego potencjału aktorskiego, ponieważ w „W pępku świata” będziemy mogli zobaczyć aktorów z Teatru Maska: Macieja Owczarskiego (Marek), Natalię Zduń (kelnerka) i Małgorzatę Szczyrek (Maryna). Pojawi się również aktor z aktor z „Siemaszki” – Mateusz Mikoś, który zagra kibola Romana.

Podkarpacki potencjał będzie również wykorzystywany w przypadku statystów i epizodystów, którzy podczas organizowanego castingu bardzo licznie pojawili się na przesłuchaniach. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

– Realizatorzy serialu to profesjonaliści, ludzie z pasja miłośnicy kina, którzy z całą pewnością pokażą na, co ich stać, jeśli tylko dacie im szanse –  przekonuje Bartosz Pasierb, producent serialu.

Zanim jednak serialowy sen się spełni, ekipa Kamila Dobrowolskiego potrzebuje waszego wsparcia finansowego, aby ekipa mogła się wyposażyć w takie  rzeczy jak chociażby sprzęt dźwiękowy, oświetleniowy, kostiumy czy transport.

– Bez tego wszystkiego nie uda nam się zrealizować pilotażowego odcinka serialu – mówi Kamil Dobrowolski. – Chcemy, abyście nam pomogli, bo wierzymy, że jeśli ten pierwszy „pilot” powstanie, będzie nam łatwiej pozyskać sponsorów i zrealizować całą serię – dodaje.

A jak można wesprzeć „W pępku świata”? Wystarczy wejść na platformę crowdfundingową „Polak potrafi” (TUTAJ) i tam przekazać na realizację projektu taką kwotę, jaką tylko możecie.

Za  wsparcie czekają was też ciekawe nagrody jak np. portrety aktorów z autografami i dedykacją, DVD z pierwszym odcinkiem i wpadkami z planu, płyta zespołu The Freeborn Brothers.

– Zaangażujcie wszystkie siły! Zmobilizujcie znajomych, przyjaciół, rodziców, wrogów, wszystkich! Bo każda złotówka się liczy. Pomóżcie nam! Chcemy, aby ten serial powstał! – apeluje Kamil Dobrowolski.

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.