Reklama

A tym sukcesem jest ilość wniosków zgłoszonych przez mieszkańców. Według niepełnych jeszcze danych wpłynęło ich dotąd 160.

Ostateczna liczba będzie znana za kilka dni, bo musimy zaczekać na wnioski, które wysłano pocztą. Ta ilość propozycji pokazuje, że – wbrew niektórym pesymistom – zainteresowanie mieszkańców lepszym urządzeniem przestrzeni wokół siebie, jest duże. Pod koniec tygodnia powinna się zebrać komisja weryfikująca, która rozpocznie analizę nadesłanych propozycji, aby do końca roku ustalić listę tych z nich, które spełniają wymagane kryteria i w styczniu 2014  będą przedmiotem  powszechnego głosowania mieszkańców Rzeszowa.

Uzupełnienie

Jest już termin posiedzenia komisji ds Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego (tak ona się oficjalnie nazywa). Odbędzie się jutro, we czwartek 12. grudnia o 8.00.  Jej skład i regulamin prac reguluje Zarządzenie Prezydenta w spr. Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego.

Mam nadzieję przekonać komisję, żeby wszelkie formalne wątpliwości, co do złożonych wniosków rozstrzygała na ich korzyść.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Powiem szczerze, że taka liczba (a pewnie będzie jeszcze większa po spłynięciu ofert pocztą) propozycji to nie tylko jest wynik bardzo dobry, ale wręcz rewelacyjny! Wystartowaliśmy jako miasto z tym tematem dosyć późno, czasu było bardzo mało na rozpropagowanie i zgłaszanie, a tu taki wynik. Duża w tym zasługa mediów. A skala pomysłów pokazuje ewidentnie, jak wielkie jest oczekiwanie społeczne na ten rodzaj konsultacji. I jak bardzo mylili się ci wszyscy, którzy nie widzieli konieczności pytania Rzeszowian o rzeczywiste ich potrzeby!

Comments are closed.