Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

19-letnia kierująca renault po pijanemu staranowała szlaban jednej z firm przy ul. Matuszczaka w Rzeszowie. Pijane również były pasażerki auta. 

Dzisiaj w nocy ok. godz. 1:30 policjanci zostali powiadomieni o niecodziennym zdarzeniu. – Kierująca renaultem megane, jadąc ulicą Matuszczaka z dużą prędkością wjechała na teren jednego z zakładów, taranując przy tym szlaban na bramie – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.  

Jeżdżącą między budynkami kierującą zatrzymali ochroniarze. Oprócz niej, w renault były jeszcze dwie pasażerki, w tym właścicielka pojazdu. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, sprawdzili trzeźwość kobiet. Okazało się, że były pijane. 19-letnia mieszkanka Tarnobrzega, która kierowała renault, miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Właścicielką auta również była 19-latka, także z Tarnobrzega. Ona miała ok. 1,5 prom. alkoholu, a trzecia kobieta 0,7 prom. alkoholu w organizmie. – Młoda kobieta, która kierowała renault, nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem – dodaje Adam Szeląg.

Policjanci odholowali renault, natomiast kobiety trzeźwieją w izbie wytrzeźwień. 19-latka, która kierowała samochodem, odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi jej do dwóch lat więzienia. Kary może się spodziewać właścicielka auta za udostępnienie samochodu osobie nietrzeźwej i bez uprawnień.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama