Zdjęcie: KWP Rzeszów

Strzyżowscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców. Jeden miał prawie promil alkoholu w organizmie, drugi ponad 2 promile. Żaden z nich nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

W czwartek około południa policjanci otrzymali informację, że kierujący mercedesem vito, jadący drogą relacji Czudec – Strzyżów popełnia szereg wykroczeń. Zmuszał inne pojazdy jadące z naprzeciwka do gwałtownego hamowania, by uniknąć zderzenia.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli mercedesa. Kierowca vito, 33-letni mieszkaniec Kozłówka, podczas rozmowy z policjantami oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 33-latka. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Kilka godzin później ten sam patrol zatrzymał do kontroli kierowcę ciężarowego iveco daily. Sytuacja sprzed kilku godzin powtórzyła się. Tym razem 28-letni mieszkaniec Zaborowa oświadczył, że nie ma prawa jazdy. Funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Obaj mężczyźni wkrótce usłyszą zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do 10 lat.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama